GeriGündem Tuvalette doğuran liseli ile sevgilisi tutuklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuvalette doğuran liseli ile sevgilisi tutuklandı

KIRIKKALE’de önceki gece karnının sürekli ağrıdığını belirterek annesiyle gittiği Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin tuvaletinde doğum yaptıktan sonra kaçan ve doğurduğu kız bebek ölen lise birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki H.D. ile çocuğun babası 17 yaşındaki M.K. tutuklandı.

H.D. ile M.K. bugün Kırıkkale 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde ayrı ayrı hakim karşısına çıkarıldı. M.K. ifadesinde, H.D. ile 2008’in Ağustos ayından itibaren arkadaşlık yaptıklarını, Nisan 2009’da ise ayrıldıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bu süre içerisinde haftada en fazla bir kez cinsel ilişkiye girdik. 2009’un Nisan ayı başında ayrıldığımızda kesinlikle hamile olduğunu bilmiyordum. Ayrıldıktan bir müddet sonra H.D.’nin karnında hafif şişme farkedince, kendisine bir not yazarak, ‘seninle çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konuda konuşmak istiyorum. Eğer konuşmak istersen, konuşup halledelim’ dedim. Ancak kağıdın başka birinin eline geçme ihtimalini düşünerek hamilelikten bahsetmedim. Benim şüphem hamilelik üzerineydi. Ancak bana cevap olarak, ‘ayrıldıktan sonra senin ne olduğunu öğrendim. Kesinlikle beni rahatsız etme’ diye mesaj attı. Bir erkek arkadaşı ile gördükten sonra H.D. ile bir daha görüşmedim. Ben H.D.’ye zorla da sahip olmadım. Ayrıca yaşının 15’ten küçük olduğunu da bilmiyordum. Büyük olduğunu düşünerek hiç sormadım.”

H.D.'nin ise ifadesinde, M.K.'nın kendisine zorla sahip olduğunu öne sürdüğü belirtildi. Hakim tarafından tutuklanmalarına karar verilen H.D. Delice Kapalı Cezaevi’ne, M.K. ise Sulakyurt Kapalı Cezaevi’nde bulunan çocuk koğuşuna gönderildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle