Gündem Haberleri

  Tuvalette başkana siyasi tartaklama

  Ferah IŞIK- Hasan ASLAN/SARAYKÖY (Denizli), (DHA)
  15.10.2007 - 12:34 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'ye bağlı Sarayköy İlçesi'nin Belediye Başkanı CHP'li Orhan Karaköse, bir lokalin tuvaletinde saldırıya uğradı. Yaralanan Karaköse, hastanede tedavi altına alındı. Olayla ilgili, Başkan Karaköse'ye saldırdığı iddia edilen MHP Sarayköy İlçe Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Akça gözaltına alınırken, eski başkanlardan Ali Cengiz'in de ifadesine başvuruldu.

  İddiaya göre Sarayköy Belediye Başkanı Orhan Karaköse, dün akşam Cumhuriyet Mahallesi'nde Halil Akça'nın oğlu Özgür Akça'nın düğününe katıldı. Düğünde bulunan Akça'nın kuzeni olan MHP Sarayköy İlçe Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Akça, aralarında su anlaşmazlığı yüzünden uzun zamandır husumet bulunan başkanın şoförü Sadık Kaplan'la tartıştı. Devreye Başkan Karaköse girdi, “Benim adamıma bağıramazsın” dedi.

  Sarayköy'ün eski belediye başkanları Ali Cengiz ile Ahmet Çelikak'ın da bulunduğu düğünden ayrılan Başkan Karaköse, Esnaf Lokali'ne geçti. Karaköse'nin lokale gittiğini öğrenen Muhammet Akça da lokale gitti. Bir süre sonra tuvalete giren Karaköse'nin ardından tuvalete giren Muhammet Akça, iddiaya göre belinden tabancasını çıkarıp başkana yöneltti. Bu sırada, tuvalete giren Murat Uz, Muhammet Akça'nın elinden silahı almayı başarırken, yaşanan arbede sırasında Akça, Karaköse'ye bu kez bıçakla saldırdı. Sağ kaşında ve boynunda bıçak sıyrıkları olan Karaköse, sağ gözünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden de darbe aldı. Vatandaşların ihbarı üzerine gelen polis, Akça'yı yakalayıp gözaltına aldı. Akça'nın üzerinden çıkan ruhsatlı silahın İş Bankası Sarayköy Şubesi'nde şoförlük yapan Hasan Erdoğan'a ait olduğu belirlendi. Erdoğan da gözaltına alındı. Erdoğan'ın eşi Gülçin Erdoğan'ın Sarayköy Belediyesi Emlak Servisi'nde çalıştığı öğrenildi.

  Özel Sağlık Hastanesi'nde tedavi altına alınan Başkan Orhan Karaköse, tuvalette saldırıya uğradığı sırada tuvaletin kapısını Hasan Erdoğan ile Sarayköy'ün eski belediye başkanlarından Ali Cengiz'in tuttuğunu iddia etti. Basın mensuplarına görüntü vermeyen, ancak açıklama yapan Karaköse, “Bana planlı bir şekilde saldırı yapıldı. Tuvalete girdiğim esnada kapıyı Ali Cengiz ile Hasan Erdoğan tuttu. İçeriye girmeyi başaran Murat Uz, silahı elinden almasaydı ölebilirdim” diye konuştu.

  Başkan Karaköse'nin eşi Hayal Karaköse de saldırgan Akça'nın yanında bir gençle önce eve gelerek, başkanı sorduğunu, kendisinin de “Başkan evde yok, dışarıda” dediğini söyleyerek, “Önce evimize geldiler. Eşime saldıracaklarını bilmiyordum. Ben de başkanın evde olmadığını söyledim, gittiler. Daha sonra lokalde eşime saldırmışlar” dedi.

  Muhammet Akça ile silahı verdiği belirlenen tabancanın sahibi Hasan Erdoğan'ın sorgusu sürerken, Sarayköy'ün eski belediye başkanlarından eski SHP'li Ali Cengiz'in de ifadesine başvurulduğu öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı