Gündem Haberleri

  Tutuksuz yargılanan yönetmen davanın belgeselini çekiyor

  Turaç TOP-Taylan YILDIRIM - Utku BOLULU-Turan GÜLTEKİN/DHA
  06.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tutuksuz yargılanan yönetmen davanın belgeselini çekiyorİzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yolsuzluk operasyonlarının ardından açılan ve Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da yargılandığı 18’i tutuklu 130 sanıklı davanın ikinci duruşması dün görüldü.

  Özel yetkili İzmir 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma öncesi yaklaşık 1000 kişi adliye dışında toplanırken, adliyenin çevresindeki binalara Kocaoğlu’nun fotoğrafları ve üzerlerinde, “Halkın umudu, halkın başkanı Aziz Kocaoğlu”, “İşimiz İzmir, gücümüz İzmir”, “İzmir’in umudunu ve geleceğini esaret altına alamazsınız” yazılı pankartlar asıldı. Adliyenin bir girişi polis tarafından bariyerlerle kapatıl, geniş güvenlik önlemleri alındı.

  BİNLERCE İZMİRLİ DESTEK İÇİN TOPLANDI / WEB TV

  Davanın tutuksuz sanıklardan, Kubilay filminin yönetmeni Faik Ahmet Akıncı ekibiyle birlikte adliyeye gelerek davanın belgeselini çekmeye başladı. Akıncı, “Filmi tüm festivallere göndereceğim. Öyle iddialı bir film olacak ve ödülleri toplayacak” dedi. Akıncı filmin adını “Hukukun olmadığı dava” olarak düşündüklerini de söyledi. Başkan Aziz Kocaoğlu, “485 gündür tutuklu arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı Gül’ün Özel Yetkili Mahkemeler’le ilgili değerlendirmesinde sanırım dosyayı inceledi veya inceletti. Bizim haklılığımızı gördü. Kendisine teşekkür ediyorum. Hangi partiden olursa olsun, kim olursa olsun bizi tanıyan insanlar adaletin tecelli etmesini istiyor. Umuyoruz her şey güzel olur. Bizim suçlu olduğumuza dair en ufak bir nazar dahi yok. Bizi de bu ayakta tutuyor” dedi.

  Başkan izdihamı

  HAKKINDA 397 yıl hapis cezası istenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu eşi Türkegül Kocaoğlu’yla birlikte el ele adliyeye geldi. Kocaoğlu’nun gelişi sırasında izdiham yaşanırken, “İzmir Aziz’dir Aziz kalacak”, “İzmir seninle gurur duyuyor” sloganları yükseldi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı