Gündem Haberleri

  Tutukluk yapmasa vuracaktı

  Ergün TOS/DHA
  25.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’da restoran işleten çift yan taraftaki marketçinin saldırısına uğradı. Marketçi, restoranını boşaltmayan çifti 3 kişiyle sıkıştırdı, tabancayla ateş etmek istedi, tutukluk yapınca öldüresiye dövüp kaçtı.

  MUĞLA, Fethiye’de marketini genişletmek isteyen Mehmet S. (36), bitişikte 5 yıldır restoran işleten Reşit Bayhan’ın (42) işyerini boşaltmasını istedi. Reşit Bayhan’ın karşı çıkması üzerine Mehmet S., Meral-Raşit Bayhan çiftini tehdit etti. Reşit Bayhan’ın direnmesi üzerine Mehmet S., çarşamba gecesi 3 kişiyle birlikte restoran önünde beklemeye başladı. İşyerini kapatarak eşi ve çocuklarıyla eve gitmek için otomobiline yönelen Reşit Bayhan’ın önünü kesen Mehmet S., tabancasını doğrulttuğu Bayhan’ın üzerindeki 4 bin 80 TL’yi gasp etti ve yine dükkânı boşaltması için tehdit etti.

  Karısı siper oldu

  Yaşananları şaşkınlıkla izleyen Meral Bayhan, elinde tabanca bulunan Mehmet S.’yi itti. Bunun üzerine taraflar arasında kavga çıktı. Reşit Bayhan ve eşi dükkânlarına doğru kaçarken, Mehmet S. peşlerinden 4 el ateş etti. Şans eseri isabet almadan kurtulan çift dükkâna sığındı. İki saldırgan, bu kez peşinden geldikleri Bayhan’ı dükkânın girişindeki bir köşeye sıkıştırdı. Mehmet S., Bayhan’ı işyerine sokarak, 1 metre mesafeden tetiğe bastı. Ateş almayan tabancayı kontrol ederek yeniden tetiğe bastı ancak tabanca yine ateş almadı.

  Kabzayla vurdu

  Bunun üzerine diğer 2 saldırgan ile mücadele eden Meral Bayhan’a yönelen Mehmet S., eşini korumaya çalışan kadının başına tabancanın kabzasıyla defalarca vurdu. Saldırganlar yere düşen kadını tekmeleyerek darp etti. Bayhan çiftini öldüresiye döven saldırganlar, olay yerinden hızla kaçtı.

  Polise gittiler

  Reşit ve Meral Bayhan çifti polis merkezine giderek yardım istedi. Yüzlerine aldıkları darbelerle konuşamayan çift, Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yaralı çift, beyin cerrahi bölümünde tedaviye alındı. Saldırganların peşine düşen polis ise restorandaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

  Benim eşim daha erkek

  ŞANS eseri hayatta olduğunu belirten Reşit Bayhan, “Benim eşim onlardan daha erkek. Nasıl olur da bir kadına böyle şiddet uygularlar” dedi. Meral Bayhan ise tek amacının canına kast edilen eşini korumak olduğunu belirterek, çocuklarının olaydan çok kötü etkilendiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı