Gündem Haberleri

  Tutuklu Yarbay Dönmez'in evine hırsız girmiş

  Zafer TOKUŞ/SAPANCA (Sakarya), (DHA)
  01.07.2009 - 11:49 | Son Güncelleme:

  ERGENEKON soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Yarbay Mustafa Dönmez'in daha önce el bombaları, silah ve mühimmat ele geçirilen Sapanca’nun Güldibi mevkiinde ormanlık alandaki yazlık evine hırsız girdi.

  Ankara Merkez Lojistik Komutanlığı emrinde görev yaparken Sapanca’da orman içindeki evinde bomba ve mühimmat bulunmasının ardından tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez’in yakınları, eve giren hırsızın her yeri karıştırdığını belirledi. Durumu Mustafa Dönmez’e bildirmeleri üzerine de Yarbay Dönmez cezaevinden Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe göndererek hırsızın bulunmasını talep etti.

  Cumhuriyet Savcılığı Mustafa Dönmez’in yakınlarının da yaptığı başvuru üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan bir ekibin eve giderek inceleme ve tesbit yaptığı öğrenildi.

  BEKÇİ YERLEŞTİRİLDİ

  Tutuklu bulunan Yarbay Mustafa Dönmez'in Sapanca Güldibi’ndeki çiftlik evinde, yaşanan hırsızlık olayının ardından yazlık eve bekçi tuttukları ve burada kalan çiftin arıcılık yaptığı belirtildi.

  Bazı kişilerin hırsızlık veya başka amaçla eve gelip içersini karıştırdığının anlaşılması üzerine Mustafa Dönmez’in isteği üzerine eve yerleştikleri belirtilen karı koca hem evi bekliyor, hem burada arıcılık yapıyor. Adlarını söylemeyen karı koca, eve gelen gazetecilerle görüşmedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı