Gündem Haberleri

  Tutuklu Başsavcı Cihaner VİP’ten geçirildi

  Hürriyet Haber
  13.05.2010 - 22:55 | Son Güncelleme:

  İrtica ile mücadele eylem planını Erzincan'da uygulamaya koydukları iddiasıyla hakkında 'Ergenekon silahlı terör örgütüne üye' olmaktan dava açılan ve tutuklu bulunan İlhan Cihaner, Yargıtay 11'inci Ceza Mahkemesi'nde hakkında 2007 yılında 'Görevi kötüyü kullanma ve evrakta sahtecilik' suçundan açılan davanın 2'nci duruşmasına katılmak üzere Ankara'ya gitti. İlhan Cihaner'in uçağa binmeden önce Erzurum Havaalanı'nda VİP salonunda 30 dakika bekledi.

  Yargıtay 11'inci Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşmaya katılacak olan İlhan Cihaner, Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi'nden sivil güvenlik görevlileri tarafından cezaevine ait beyaz bir minibüsle saat 20.30 sıralarında Erzurum Havaalanı'na getirildi. Burada VİP salonuna alınan İlhan Cihaner, yaklaşık 30 dakika bekledi.Basın mensuplarının havalanında olduğunun fark edilmesi üzerine VİP çıkışında görevliler, ışıkları söndürdü. Bu sırada VİP'ten çıkan Cihaner, koşar adımlarla beyaz minibüsle uçağın yanına kadar götürüldü. Üzerinde siyah takim elbise, beyaz gömlek ve kravatı bulunan Cihaner, minibüsten indikten sonra da koşar adımlarla merdivenlerden çıkarak Erzurum-Ankara seferini yapan Anadolu Jet'e ait uçağa bindi. Yolcuların daha önce alındığı uçak saat 21.05'te Ankara'ya hareket etti.

   

  İlhan Cihaner, 2007 yılında hakkında 'Görevi kötüyü kullanma ve evrakta sahtecilik' suçundan açılan ve Yargıtay 11'inci Ceza Mahkemesi'nde yarın görülen davanın 2'nci duruşmasına katılacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı