Gündem Haberleri

  Tutuklandı: Alptuğbey Tekcan'ı ben vurmuş olabilirim

  İHA
  01.08.2017 - 13:21 | Son Güncelleme:

  Samsun'da 2'si kardeş 3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada kendisi de yaralanan ve silah kullanan genç, hastanedeki tedavisinin andından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Mustafa Salih Semercioğlu, 'Tam emin olmamakla beraber Alptuğbey Tekcan'ı ben vurmuş olabilirim. Alptuğbey Tekcan'ın elinde silah olduğu için korkutmak ve muhtemel saldırıyı defetmek amacıyla havaya doğru ateş etmiştim.'

  Olay, Samsun'un Çarşamba ilçesi Orta Mahalle'de 22 Temmuz akşamı meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, silahlı saldırıya uğrayan Alptuğbey Tekcan (20) ve kardeşi Göktuğbey Tekcan (18) ile Murat Aşar (46) hayatını kaybetmiş, Mustafa Salih Semercioğlu (26) ile babası Mehmet Semercioğlu (66) yaralanmıştı. Olayda 2 oğlu hayatını kaybeden Turan Tekcan (45) olaydan sonra tutuklanmıştı.

  Silahlı çatışmada ağır yaralan ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisi altına alınan Mustafa Salih Semercioğlu, tedavisinin tamamlanmasının ardından gözaltına alındı.

  O babadan dikkat çeken paylaşımO babadan dikkat çeken paylaşım

  Çelik yelek giydirilerek geniş güvenlik önlemi altında Çarşamba Adliyesine sevk edilen Mustafa Salih Semercioğlu, "Tam emin olmamakla beraber Alptuğbey Tekcan'ı ben vurmuş olabilirim. Alptuğbey Tekcan'ın elinde silah olduğu için korkutmak ve muhtemel saldırıyı defetmek amacıyla havaya doğru ateş etmiştim. Kesinlikle Alptuğ Tekcan'ı hedef alarak öldürmek için ateş etmedim. Göktuğbey Tekcan'ı kimin vurduğunu bilmiyorum. Benim ateş ettiğim istikamette Göktuğbey Tekcan'ı görmedim. Hatta olayın hiçbir aşamasında Göktuğbey Tekcan'ı görmedim. Murat Aşar'ı da kimin vurduğunu görmedim. Kesinlikle Murat Aşar'a hedef olarak ateş etmedim. Çünkü Murat Aşar ile samimiyim" dedi.

  5 saat süren ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan Mustafa Salih Semercioğlu cezaevine gönderildi.

  Park kavgasında ortalık savaş alanına döndü: 3 ölü, 1 yaralıPark kavgasında ortalık savaş alanına döndü: 3 ölü, 1 yaralı

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı