Gündem Haberleri

  TÜTSİS: Anayasa değişikliğine hazır değiliz

  ANKA
  11.10.2007 - 09:14 | Son Güncelleme:

  TÜTSİS Başkanı Halit Narin, yaşanan tartışmaların Türkiye’nin Anayasa değişikliğine hazır olmadığının göstergesi olduğunu belirterek, Anayasa’nın temelinin atılmadan maddelerin müzakere edilmesinin yanlış olduğunu söyledi.

  Anayasa değişikliği ile ilgili ANKA’ya açıklama yapan TÜTSİS Başkanı Halit Narin, 82 Anayasa’sının askerlerin yapmış olduğu bir Anayasa olmadığına dikkat çekerek, “Milletin hazırladığı sivil bir Anayasa’dır. Şimdi hazırlanan Anayasa gibi. Başka şekillerde tanımlamak doğru değil” dedi.

  Yaşanan tartışmaların Türkiye’nin Anayasa değişikliğine hazır olmadığının göstergesi olduğunun altını çizen Narin, “Ne özel kesim ne de siyasi partiler Anayasa değişikliğine tam hazır değil. Anayasa’nın temeli yapılmadan maddelerinin müzakere edilmesi de doğru değil” diye konuştu.

  Toplumda uzlaşarak Anayasa’nın yapılması gerektiğini belirten Narin, maddeler üzerinde şimdiden fikir beyan etmenin yanlış olduğunu vurguladı. Narin, Anayasa’nın grup ve menfaatler çerçevesinde yapılmaması gerektiğini ifade ederken, belli hükümlerin ise tartışılmasının doğru olmadığını kaydetti. Narin, Anayasa’nın, Anayasa mantığı içinde yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı