GeriGündem Tutkularından vazgeçmedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tutkularından vazgeçmedi

Tutkularından vazgeçmedi
refid:23066192 ilişkili resim dosyası

Türkiye’nin Polonya Büyükelçisi Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK Başkanı iken bırakmadığı motosiklet ve uçak tutkusundan ve hayvan sevgisinden vazgeçmiyor. Gelecek haftadan itibaren Varşova sokaklarında motosikletle dolaşmaya başlayacak olan Özcan, iki aylık da Alman Kurdu aldı, ilk kez de helikopter kullandı.

Özcan, 14 Nisan Pazar günü akşamı Polonya ile Türkiye arasında imzalanan dostluk anlaşmasının 90’ıncı yılı nedeniyle, ünlü şef Erol Erdinç yönetimindeki Hacettepe Senfoni Orkestrası’nın Polonya Radyosu’nda düzenlediği konsere katıldı. Konser sonrasında orkestra üyeleri ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Tuncer onuruna rezidansında resepsiyon düzenleyen Özcan, Hürriyet’in sorularını da yanıtladı.

HELİKOPTER KULLANDI
Yaklaşık dört yıldır motosiklet ehliyeti olan Özcan, bu hobisine Varşova’da da devam edeceğini aktardı. Havaların ısınmasını beklediğini belirten Özcan, “Gelecek haftadan itibaren burada sıcaklıklar artacak. Ondan sonra kullanmaya başlayacağım” dedi.

Özcan, Türkiye’de iki motosikleti bulunduğunu da hatırlatarak, “Onları buraya getirmem zor. O yüzden motosiklet kiralayan yerleri araştırdım ve iki iyi yer buldum. Oradan kiralayarak dolaşacağım” dedi. Uçak kullandığını da hatırlatan Özcan, Varşova’da bu imkanı bulamadığını ama bir tanıdığı aracılığıyla kısa bir süre ilk kez helikopter kullandığını söyledi.

ALMAN KURDU BESLİYOR
YÖK’ün bahçesinde pek çok hayvanın olduğu mini bir hayvanat bahçesi kuran Büyükelçi Özcan, bu ilgisinden Varşova’da da vazgeçmedi. Özcan, iki aylık bir “german shepherd” (Alman Kurdu) cinsi köpek aldığını ve çevredekilerin çok büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Özcan, “Dolaştırmaya çıkardığımda herkes durdurup sevmek istiyor” dedi.

REZİDANS’TA KEYİFLİ ANLAR
Resepsiyonda ilginç görüntüler de oluştu. Orkestrada keman sanatçısı konservatuar öğrencisi genç Dilan Akar’ın iyi türkü söylediğini öğrenen Özcan, kendisinden istekte bulundu. Rezidanstaki piyanonun başına ise eski Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Genel Müzik Direktörü ve eski Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü de yapan ünlü şef Erdinç geçti. Erdinç, piyanoyla sözleri Sabahattin Ali’ye ait olan “Aldırma Gönül”ü seslendirirken Akar ise “Yeşil Ördek Gibi Daldım Göllere” türküsünü söyledi. Özcan da şarkılara eşlik etti.

RESEPSİYONDAN RENKLİ KARELER

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle