GeriGündem TÜSİAD: Gül'ün sözlerinin takipçisi olacağız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜSİAD: Gül'ün sözlerinin takipçisi olacağız

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Yalçındağ, mevcut durumda Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olacağının neredeyse kesinleştiğini belirterek, Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığını ilanın ardından yaptığı konuşmadaki taahhütlerinin takipçisi olacaklarını söyledi.

TÜSİAD Başkanı Yalçındağ, katıldığı bir televizyon programında Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendirdi. Gül'ün adaylık başvurusu sonrasında açıkladığı adaylık deklarasyonuna değinen Yalçındağ, "Bizim demokratik terbiyemiz bunun devamını beklemekten başka birşey göstermiyor" dedi. Yalçındağ, şunları söyledi:

"AKP'nin tek adayı Gül ise, MHP de oylama sırasında Meclis'te bulunacağını beyan ettiyse Sayın Gül Cumharbaşkanı olacaktır diye düşünüyorum. Demokratik sistem bunu gerektiriyor. Dolayısıyla daha önce verdiğimiz mesajların devamını söylüyoruz. Madem Abdullah Gül kendini aday olarak gösterdi, o zaman ondan bugün yaptığı konuşmaların devamını, icraalarında da bu tavrın devamını bekliyoruz."

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle