Gündem Haberleri

  TÜSİAD Başkanı Yalçındağ: Erdoğan ile ekonomik konuları görüştük

  (a.a.)
  20.10.2007 - 21:04 | Son Güncelleme:

  TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede, yeni dönemde hem yapısal reformları, hem de sürdürülebilir büyüme için neler yapılması gerektiğini konuştuklarını söyledi.

  Başbakan Erdoğan'ın TÜSİAD heyetini Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisinde kabulü 2 saatten fazla sürdü.

  Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Yalçındağ, görüşmenin gündeminin ekonomi olduğunu ifade etti. Yalçındağ, “Dolayısıyla yeni dönemde hem yapısal reformları konuştuk, hem de sürdürülebilir büyüme için neler yapmamız gerektiğini konuştuk. Türk sanayisinin içinde bulunduğu durumu anlattık. Kendi tespit ve önerilerimizi başbakanımız ve bakanlarımızla paylaştık” dedi.

  Bir gazetecinin, “Gündemdeki diğer konular ve sınır ötesi harekatla ilgili görüştünüz mü?” sorusuna da Yalçındağ, “Hayır” yanıtını verdi.
  Yalçındağ, görüşmede, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Cemil Çiçek ve Nazım Ekren ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın da bulunduğunu kaydetti.

  Bu arada, kabule ilişkin Başbakanlık Basın Danışmanlığından yapılan açıklamada, TÜSİAD heyetinin, ekonomi politikaları, sektörel sorunlar, yasal düzenlemeler, AB süreci ve yurt dışı tanıtım faaliyetleri maddeleriyle ilgili görüş, öneri ve taleplerini dile getirdikleri bildirildi. Açıklamada, bu konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı