Gündem Haberleri

  TÜSİAD, Aktütün saldırısını kınadı

  A.A
  06.10.2008 - 12:47 | Son Güncelleme:

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne yönelik saldırıyla terör örgütünün asıl olarak Türk halkının sağduyusunu azaltmayı ve karşılıklı nefreti beslemeyi amaçladığını belirtti.

  TÜSİAD, terörün bu amacına ulaşmasını engellemek için halkın birlik ve beraberliğine daha da sahip çıkacağından, ortak vicdan ve akıl ile davranacağından kuşku duyulmadığını bildirdi.

  TÜSİAD tarafından, Şemdinli'deki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne düzenlenen terör saldırısında 15 silahlı kuvvetler mensubunun şehit edilmesi nedeniyle yazılı açıklama yapıldı.

  Bu saldırının, Türk halkının huzurunu ve Türkiye'nin istikrarını hedef aldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  "Unutmamalıyız ki, terör örgütünün asıl amacı ülkede bir korku iklimi yaratarak, Türk halkının sağduyusunu azaltmak ve karşılıklı nefreti beslemektir. Terörün bu amacına ulaşmasını engellemek için bu tür saldırılar karşısında, halkımızın birlik ve beraberliğine daha da sahip çıkacağından, ortak vicdan ve akıl ile davranacağından kuşkumuz yoktur. Bu hain saldırıyı nefretle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlilerine rahmet, yakınlarına ve Türk milletine sabır ve baş sağlığı diliyoruz."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı