Gündem Haberleri

  TUS ve DUS'ta başvurular 30 Temmuz'da başlıyor

  A.A
  26.07.2012 - 11:04 | Son Güncelleme:

  Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (DUS) sonbahar dönemine başvurular, 30 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak

  ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi görmek isteyen adaylar için 2012-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı ile 2012-DUS Sonbahar Dönemi Sınavı, 9 Eylül'de Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılacak.

  Başvurular elektronik ortamda alınacak. Adaylar başvurularını başvuru merkezi aracılığıyla yapacak. Son 2 yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan herhangi bir sınava başvuru merkezi ile başvuran adaylar, internet üzerinden de başvuru yapabilecek. 3 TL olan başvuru hizmeti ücreti de adaylar tarafından ödenecek.
  Başvuru merkezleri, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Sınav ücretinin başvuru işleminden önce ilgili bankaya yatırılması gerekiyor.

  Sınavlara başvurma, sınavların uygulanması ve değerlendirilmesiyle yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2012-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile 2012-DUS Sonbahar Dönemi kılavuzlarında yer alacak.

  Adaylar, kılavuzlara ve aday başvuru formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı