Gündem Haberleri

  Türkülerle bu iş olmaz

  Hürriyet Haber
  01.02.2006 - 00:36 | Son Güncelleme:

  SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, siyasilerin mal varlığı ile ilgili tartışmalara ilişkin, "Şarkılarla, türkülerle bu iş olmaz. Aşık atışması yoluyla bu konuyu kapatamazlar" değerlendirmesini yaptı. Karayalçın, parti liderlerinin, yöneticilerinin yanı sıra milletvekillerinin ve belediye başkanlarının da mal varlıklarını internet ortamında ilan etmeleri gerektiğini kaydetti.

  Her şeyimizi açıklayalım

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar tüm liderleri mal varlıklarını açıklamaya çağırdı. İşte Mehmet Ağar’ın sözleri:

  ENGELİ KALDIRALIM Başbakan’ın meseleyi muhalefet ile bir gerilim boyutuna taşıyıp mal varlığı üzerindeki örtüyü partizanlıkla kapatması doğru değil. Toplumda bu beklenti vardı, Başbakan da bunu karşılamadı. Bu konudaki her türlü yasal ve anayasal engeli Meclis’te kaldıralım. Liderler toplansın, ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Hepimiz herşeyimizi de açıklayalım. Başbakan’ın üslubu son derece yanlış. Bu üslupla bu meseleleri örtmeye kalkmanın karşılığı yok. Korumayı ifade ettikleri siyaseti tam tersine şaibe altına sokmaktalar.

  Devletten su içmedik

  ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, " Yarın (bugün) açıklamalarım olacak, kamuoyunu önemli açıklamanın ne olduğunu görecek" dedi. Mumcu şöyle konuştu:

  ACIKLI BİR DURUM


  Benim ve eşimin maaşı dışında ne ben, ne de ailemden herhangi bir kişi hayatımız boyunca devlet çeşmesinden bir damla su içmedik. Başbakanın böylesine temel bir konuyu polemiğe dönüştürmesi yakışık almadı. Konuyu saptırıyor. Kimse kendisinden mal varlığını açıklamasını talep etmedi. Kendi bakanı bir liderin mal varlığına ilişkin yalan beyanda bulundu. Şimdi siyasetin itibarından söz edilerek bu konudan kaçılamaz. Bundan kaçmak için Atatürk’ün vasiyetini polemik konusu etmek acıklı bir durumdur.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı