GeriGündem Türkiye'yi derinden sarsan fotoğraflar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'yi derinden sarsan fotoğraflar

Türkiye'yi derinden sarsan fotoğraflar
refid:27617971 ilişkili resim dosyası

Üç tarafı denizlerle çevrili, her bölgesi ayrı bir hikaye olan, gündemi hiç boş kalmayan bir ülke: Türkiye... İşte o fotoğraflar.

Ülke gündemimiz öylesine yoğun oluyor ki, sabun köpüğü misali milletçe en çok konuşulan konu, bir sonraki hafta kaybolup gidiyor. Yakın tarihimize tanıklık eden o fotoğraflara bakınca, "Bunu nasıl unuttuk!" diyeceksiniz. İşte son zamanlara damgasını vuran, tek kareyle çok şey anlatan o fotoğraflar...

12 KASIM 1999 DÜZCE DEPREMİ
12 Kasım 1999 Düzce depreminden sonra çekilen, kolunda ekmekler gözünde yaşlar olan adamın fotoğrafı, felaketin sembolü olmuştu.

Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar2- 'BİR KAP YEMEK'
Hatice ninenin aşevinden 10 yıl önce yemek alırken elinde tuttuğu kaba gülümsediği o an, görenlerin gözlerini doldurmuştu.
Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar3- ŞEHİT BABAYA VEDA - 22 MAYIS 2012
Diyarbakır'da şehit olan özel harekat polisi Akın bayram'ın 8 yaşındaki oğlu, babasının tabutuna bu bakışı, tüm Türkiye'nin yüreğini burkmuştu.

Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar

4- BİR BABANIN İSYANI
Muharrem'in yüksek ateşi düşmedi, kar yolları kapattı. Telefonla sağlık yardımı istediler, yardım ulaşmadı... Van'ın Gürpınar ilçesinde Muharrem Taş imkansızlıktan yaşamını yitirdi. Babası sırtında 16 kilometre boyunca oğlunun cansız bedenini taşıdığı bu fotoğraf sonrası, ülkeye sitemle karışık hüzün hakim oldu.

Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar5- REYHANLI YAKARIŞI

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bombalı araç saldırılarında 52 kişi öldü, 146 kişi yaralandı. Bu saldırı belleklere, dev bomba çukurunun kenarında ellerini havaya açmış, Döne teyzenin bu yakarışıyla kazındı.

Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar6- SOMA FACİASI
Manisa'nın Soma ilçesinde bulunan madenin patlaması sonucu 301 işçi hayatını kaybetmişti. Bu fotoğraf hem umudun hem sevincin hem de hüznün karesi olarak hafızalara kazınmıştı.

Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar7- VAN DEPREMİ - KÜÇÜK YUNUS
Minik Yunus, Van depreminin sembolü olmuştu. Ölen bir kişinin elinin omzundan sarkmış bu görüntüsüyle kurtarılmayı bekliyordu. Kurtarılmıştı da ancak mucize yarım kaldı… Hayatını kaybetti; ama o bakışları unutulmayacak.

Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar


8- ÖNCE ANNE SONRA BABA YÜREKLERİ BURKTU
Önce Ayşe Teyze’nin o sözleri yürekleri dağladı: “Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?" Ardından ölen madencinin babası Recep Gökçe'nin yırtık ayakkabıları yürekleri burktu.

Türkiyeyi derinden sarsan fotoğraflar


Yorumları Göster
Yorumları Gizle