GeriGündem Türkiye'yi bölmeyin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'yi bölmeyin

Ülkenin nazik bir dönemden geçtiğini söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘‘Türkiye'yi nasıl inanan inanmayan diye ayırabilirsiniz? Bazıları da laik, antilaik çatışması çıkarıyor’’ dedi. Bahçeli, MHP'lilerin kimseye kin beslememesini de istedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, coşkulu karşılandığı Mersin'de, ‘‘Türkiye'yi nasıl inanan inanmayan diye ayırabilirsiniz?’’ dedi.

Kalabalık araç konvoyu ile Mersin'e hareket eden Bahçeli, şehirde tur attıktan sonra Cumhuriyet Alanı'nda 15 bin kişiye hitap etti. Yeni Meclis'in çözümsüz, kavgacı davranış sergilemesi durumunda 21'inci yüzyılda millet olma şansının kaybedileceğine değinen Bahçeli, şöyle konuştu:

BAŞÖRTÜSÜ SOSYAL DRAM

‘‘Türkiye son yıllarda çok nazik dönemden geçiyor. Türkiye'yi nasıl inanan inanmayan diye ayırabilirsiniz? Bu ayrımı yapmaya çalışanların yanında bazıları da laik, antilaik çatışması çıkarıyor. Bazı ateistler de İslamiyet'e saldırıyor. Başörtüsü sosyal drama dönüştürüldü. Kızlarımızın okuma hakkı elinden alınıyor. Başörtüsü inanç gereği, insan hakları ve vicdan meselesidir. Bu meseleyi siyasetin iç tüketim malzemesi yapmamak gerekir. Türkiye'yi sosyal kargaşaya sürüklemiş oluruz. Devletle, milleti zıtlaştırmamak, ordu ile milleti karşı karşıya getirmemek için bu sorun halledilmelidir. 'Bayrak inmez, ezan susmaz' diyerek meydanlara çıkıyorsunuz. Türbanı neden Meclis'te çözmüyorsunuz?’’

Bahçeli, Yunanistan'ın terörist ülke olduğunu ve suçüstü yakalandığını kayederek, ‘‘Serçe’’ kadar bir ülkenin Türkiye'ye kafa tutup intikam almaya çalıştığını söyledi. Bahçeli, ‘‘Müslüman Türk'ün tokatını yerse Ege Denizi dibine çöker. PKK Yunanistan'ın maşasıdır. Hain örgüttür. Bu gerçekleri artık görmeliyiz. Kaynaşıp bütünleşmeliyiz. Cumhuriyet'in 100'üncü yılını kutlayacağımız 2023 yılına lider Türkiye olarak girmeliyiz’’ dedi.

HER TARAFTA GÖZYAŞI VAR

Bahçeli, iktidara geldiklerinde enflasyon, yoksuluk ve yolsuzlukla mücadele edeceklerini vurguladı, ‘‘Türkiye'nin her tarafında gözyaşı var. Bir taraftan şehit aileleri, bir taraftan aile faciaları yüzünden gözyaşları akmaktadır. 21'nci yüzyıla gözyaşıyla mı gireceğiz? MHP'lilerden tahriklere kapılmamalarını istiyorum. Çalışın, didinin, partinizi iktidara taşıyın. Kimseye kin ve husumet beslemeyin’’ diye ekledi.



False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle