Gündem Haberleri

  Türkiye'ye top atışı yapan teröristler vuruldu! En net görüntüler

  AA
  13.02.2018 - 13:27 | Son Güncelleme:

  Cinderes’in kenar mahallelerinden Türkiye tarafına top atışı yapan sivil giyimli teröristleri, İHA’lar saniye saniye görüntüledi. Sivilleri hedef alan biri kadın 3 teröristin ateş açtıktan sonra girdikleri karargâh TSK tarafından tam isabetle vurularak imha edildi.

  Afrin'in batısındaki Cinderes'in kenar mahallelerinde çekilen görüntülerde, üzerinde top bulunan özel donanımlı bir aracın etrafında sivil kıyafetli 2'si erkek 1'i kadın üç terörist görülüyor. Bu sırada, uçaksavar yüklü bir araç da teröristlerin yanına yaklaşıp kısa süre bekledikten sonra buradan ayrılıyor. Teröristler, top bulunan aracı Türk topraklarını hedef alacak şekilde konuşlandırdıktan sonra atış ayarı yapıyor. Hedef gözeterek atış yapan teröristler, bulundukları bölgeden hızlıca uzaklaşıyor. İHA tarafından adım adım takip edilen teröristler, bir süre sonra YPG/PKK'ya ait örgüt karargâhına ulaşıyor. Örgüt karargâhında başka teröristlerin de bulunduğu görülüyor. 

  Türkiyeye top atışı yapan teröristler vuruldu En net görüntüler

  DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

  Görüntülerde dikkat çekici başka bir ayrıntı da terör örgütü mensuplarının, İHA'ların karargâhın görüntüsünü çekememesi ve görüş açısını kapatması için lastik yakmaları.

  İHA'lar tarafından takip edilen ve görüntülenen teröristlerin saldırı sonrası saklandıkları örgüt karargâhı, TSK tarafından nokta atışıyla tam isabetle havaya uçuruluyor.    

  Türkiyeye top atışı yapan teröristler vuruldu En net görüntüler
  Sabah'ın haberine göre bölgedeki teröristlerin yakından çekilen görüntüleri de ortaya çıktı. 

  Türkiyeye top atışı yapan teröristler vuruldu En net görüntüler

   
  24 GÜNDE 98 ROKET VE HAVAN MERMİSİ ATILDI

  Terör örgütü YPG/PKK, Zeytin Dalı harekâtı başladıktan sonra 21 Ocak'tan bu yana Hatay ve Kilis'te sivil yerleşim yerlerine 98 roket ve havanla saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 2'si Suriyeli 7 sivil öldü, 113 kişi yaralandı. 

  Türkiyeye top atışı yapan teröristler vuruldu En net görüntüler
  YPG'li teröristlerin daha önce EFR plakalı ciple Alghad TV'nin muhabiri olduğu belirtilen Naz Seyed'e verdikleri poz sosyal medyada yayılmıştı. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı