Gündem Haberleri

  Türkiye'nin ilk tüp bebeği dünya evine girdi

  CİHAN
  07.09.2013 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de ilk tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen 25 yaşındaki Dilek Katrancı, Halil Akar ile hayatını birleştirdi.

  Denizli'de Birsel ve Türkay Katrancı çiftinin kızı Dilek Katrancı, bir düğün salonunda yapılan törende Halil Akar’la dünya evine girdi. Çiftin nikâh şahitliğini AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel yaptı. Dilek Katrancı düğün öncesi Türkiye’de ilk tüp bebek olarak dünyaya gelmesi ve evlenmesinin çok güzel bir duygu olduğunu ifade etti.

  İŞTE İLK TÜP BEBEK DİLEK / FOTO GALERİ

  DÜĞÜNDEN RENKLİ KARELER

  ÖNÜNDE KANLI CANLI DURUNCA HOŞUNA GİTTİ

  Katrancı, “Tabi bu yıllardan beri beklenen bir şeydi. Sonunda muradımıza eriyoruz artık güzel bir duygu. Heyecanlı, heyecan verici, sevindirici. Bir yandan da buruk oldu tabi ailemden ayrı olmak ama güzel bir duygu. Tabi ilk tanıştığımızda bilmiyordu. Ben kendisine anlattım. Albümlerimi falan gösterdim hani böyle bir özelliğimin olduğundan bahsettim. O da tabi çok yadırgamadı ‘Bu olabilir bir şey’ dedi çünkü artık milyonlarca yapılıyor tüp bebekten, ben de önünde kanlı canlı durunca onun da tabi hoşuna gitti” dedi.

  Türkiyenin ilk tüp bebeği dünya evine girdi


  Damat Halil Akar da eşinin Türkiye’nin ilk tüp bebeği olmasının çok ilginç geldiğini, ilişkilerinin ilerledikçe daha çok sevmeye başladığını, zamanla görmezden gelinen bir şey olduğunu dile getirdi. Akar, “Annem olsun kız kardeşim olsun belirli bir süreden sonra öğrendiler. Ama onların da hoşuna gitti. Çünkü sonuçta kardeşi ve oğlu Türkiye’nin ilk tüp bebeği ile evleniyordu. Güzel bir duygu her şeyden önce. Aslında ben birazcık kaleyi içerden fethettim, ilk önce anne sonra baba sağ olsunlar onlar da her zaman yardımcı oldular. Çünkü nasıl söyleyeyim belki erkek çocukları ben olacağım için oldu. Türkiye’nin ilkinden ziyade anne ve babanın uzun zaman sonra erişebildiği bir nimetti” diye konuştu.

  TÜP BEBEK İÇİN 17 YIL BEKLEDİLER


  Dilek Katrancı’nın babası Türkay Katrancı da çok mutlu olduklarını belirterek, 25 sene önce çok zorluklar altında evlat sahibi olabildiklerini anlattı: “İlk Almanya’ya gittik bu tüp bebek olayı başladığı zaman. Orada bir çok zahmetlerle bunu başardık geldik. Bugünleri de gördük Allahıma çok şükürler olsun. 17 sene efendim, 17 sene bekledik olmayınca bu Almanya’da bir akrabamız sayesinde bu tüp bebek olayını duyduk. Oraya gittik, başarılı oldu. Allahıma şükür çok memnunuz.” Anne Birsel Katrancı ise kızının evliliğe ‘hem ağlarım, hem giderim’ dediğini kaydederek, “Nasip kısmet öyle diyelim. Güzel bir duygu en azından burada kalacak. Onun için her zaman görüşürüz.” ifadelerini kullandı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı