Gündem Haberleri

  Türkiye'nin ilk online otomasyon programı

  Hürriyet Haber
  12.08.2009 - 16:03 | Son Güncelleme:

  Sosyal devlet ilkesinin, muhtaç insanları incitmeden, rencide etmeden ve asgari sürede vatandaşa ulaşması mümkün.

  Bu çerçevede hazırlanan online e-vakıf otomasyon programı SYDV mevzuatında ve sosyal devlet ilkesine bağlı olarak muhtaç insanlara en iyi hizmeti sunmayı hedefliyor.

  Her  il ve ilçe SYDV'ler adına alınacak resmi web siteleri ile vakıflar kendi haber ve çalışmalarını yayınlayabilecek. Web sitesine entegreli e-vakıf otomasyon programına direk Türkiye'nin her yerinden açık adres beyanı ile başvuru yapılabilecek. Yapılan başvurunun durumu ve sonucu TC girilmek suretiyle takibi yapılabilecek.

  Muhtaç vatandaşlar, yaşlılar, özürlü ve engelliler kuruma gelmeden mahalle muhtarlıklarından, okullardan web erişimi olan herhangi bir yerden yardım taleplerini bağlı oldukları vakfa online ulaştırabilecekler.

  İŞLEMLERDE KOLAYLIK VE MEVZUATA UYGUNLUK

  SYDV'nin halen mevzuat olarak bağlı olduğu SYDGM'nin işlemlerinin esas alındığı bilgi ve alt yapısının SYDM uygulamaları ve ilçelerdeki mülki amirliklerin belirleyebileceği diğer esaslar ile yürürlükteki kanunlar çerçevesinde kişilerin bilgileri alınarak rahatça online sisteme aktarılıyor. Sisteme aktarılan her kişi bilgisi sadece o vakfa ait güvenli ve özel bir bilgi. Kişiye ait tüm mevzuata dayalı işlemler sistem üzerinden yapılarak kişinin yardım durum bilgileri anında SYDGM ye yada hukuksal olarak işbirliği yapılacak diğer serverlara online aktarılıyor.

  Kişiye ait tüm yardımların detaylı takibi, istatistiki takibi,mahalle,cadde ve adres bazlı her türlü sorgulama,otomatik Mütevvelli Heyeti oluşturma,kararları kolayca onaylama ve imzalı çıktılar alabilme,herhangi bir kurumun yazılı talebi halinde ilçedeki yoksulluk haritasını bölgesel olarak sunabilme gibi avantajları ile tüm SYD Vakıflarının kullanımına 3 göz internet ve bilişim hizmeteri vasıtası ile sunuluyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı