Gündem Haberleri

  Türkiye'nin ilk "elektronik kitap" yarışması

  Hürriyet Haber
  14.07.2001 - 11:49 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin ilk elektronik kitap yarışması yapılıyor. Bilgi Yayınevi'nin düzenlediği yarışma, bilgisayar kullanabilen herkese açık.

  Bilgisayar artık iyiden iyiye edebiyat dünyasına da girdi. Türkiye'de ilk kez kağıda basılmayan sadece elektronik ortamda okunabilecek yapıtlar için bir yarışma düzenleniyor.

  Bilgi Yayınevi tarafından düzenlenen " Ödüllü Elektronik Kitap Yarışması"   elektronik kitabın Türk edebiyatı açısından belirginleştirilip, düzeyli bir  çizgide ilerlemesini
  sağlamayı amaçlıyor. Her yıl farklı bir yazın türünde yapılacak olan yarışma bu yıl roman dalında. Amatör ve profesyonel herkese açık olan yarışmanın ödülü ise 2 milyar lira olarak belirlendi.

  Bilgi Yayınevi yetkilileri, edebiyata meraklı öykü, şiir, roman dalında özgün eser veren birçok yazarın bulunduğunu belirterek, ekonomik koşullar nedeniyle yayınevlerinin seçici davrandıkları, bu nedenle yazarların küçük bir kısmının eserlerinin basılabildiği ne dikkat çekiliyor.

  Elektronik kitapların bu açıdan yeni bir ufuk açacağını belirten yetkililer,  birçok eserin, maliyeti düşük olan elektronik kitap biçiminde yayınlanma fırsatı bulacağını da sözlerine ekliyorlar.
   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı