Gündem Haberleri

  Türkiye'nin en büyük banka soygunu

  Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay), (DHA)
  05.11.2009 - 12:08 | Son Güncelleme:

  İskenderun'da bir banka şubesi kendi personeli tarafından soyuldu. Ortaya çıkarılan soygunda 20 milyon doların zimmete geçirildiği belirlendi. Banka müdürü, yardımcısı ifadelerine başvurulmak için gözaltına alındı. Bir diğer müdür yardımcısı ise kaçtı. Şüpheler kaçan kadın banka müdür yardımcısının üzerinde toplandı. Şubenin tüm personeli açığa alındı. 20 milyon dolarlık soygun Türkiye'nin en büyük banka soygunu olarak tarihe geçecek.

  HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde zimmetlerine toplam 20 milyon dolar geçirdikleri iddia edilen bir banka şubesinin müdürü ile yardımcısı gözaltına alındı, diğer müdür yardımcısı ise ortadan kayboldu.

  Bir ihbar üzerine özel bir bankanın İskenderun Şubesi'nde Genel Müdürlük Müfettişleri tarafından inceleme başlatıldı. Şubenin tüm personelini açığa alan müfettişlerin ilk incelemesinde yaklaşık 20 milyon dolarlık zimmet saptandı. Bankaya yeni gelen personel, müşterileri mağdur etmemek için çalışmalarını sürdürürken inceleme sonucunda Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusu üzerine Şube Müdürü E.Y. ile Müdür Yardımcısı M.B. gözaltına alındı. Diğer Müdür Yardımcısı S.C. ise aranıyor. Banka müfettişleri ile polisin soruşturmasının devam ettiği belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı