Gündem Haberleri

  Türkiye'den Katrina için 2.5 milyon dolar

  Ankara
  13.09.2005 - 13:36 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanlığı Katrina felaketinin meydana getirdiği zararın hafifletilmesi için yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere ABD’ye 2.5 milyon dolar tutarında ayni ve nakdi yardım yapacak.

  Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, felaket üzerine Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül’ün, zamanında ABD’li muhataplarına birer mesaj göndererek taziye dileklerini ilettiklerini bildirdi.

  Dışişleri Bakanlığı’nın Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ne yardım önerisini ilettiği belirtilen açıklamada, "Bu çerçevede, Türk Hükümeti’nin Katrina Kasırgası’nın yol açtığı felakete yardım amacıyla 2,5 milyon ABD Doları tutarında nakdi ve ayni yardım göndermesi kararlaştırılmıştır. Anılan meblağın 1,5 milyon ABD Doları’nın nakdi insani yardım olarak bu tür uluslararası yardımların yönlendirildiği ABD Kızılhaçı’na iletilmiştir. Kalan 1 Milyon ABD Doları tutarındaki meblağ ile de ayni insani yardım malzemesi tedarik edilerek ABD’ne gönderilmesi öngörülmektedir" denildi.

  Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Kızılay Derneği Genel Müdürlüğü’nün de, ABD’ne insani yardım göndermek için çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı