Gündem Haberleri

  Türkiye'den Guinnes'e yeni rekor

  Hürriyet Haber
  05.01.2006 - 15:29 | Son Güncelleme:

  Türkiye genelindeki 9 üniversiteden 580 öğrenciye Coca-Cola tarafından yaptırılan 760.28 metrekarelik dev grafiti, onaylanarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

  Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 2004 yılında gerçekleştirilen “Kampüste Hayat Var” etkinliği kapsamında, Anadolu'da gidilen üniversitelerde öğrencilerin, Coca-Cola TIR'ının içinde asılı bulunan ve özel bir düzenekle parçalara ayrılan grafitiyi adım adım boyadıkları kaydedildi.

  Açıklamada, grafitinin, geçen yıl düzenlenen “Rock'n Coke Festivali” sırasında Hezarfen Havaalanı'nda sergilenerek noter tarafından onaylandığı ve bir yılı aşkın değerlendirme sürecinin ardından Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandığı bildirildi.

  Coca-Cola İçecek Pazarlama Müdürü Çiçekten Becel'in, “Bu projeyle Türkiye'nin farklı bölgelerinden 500'ü aşkın öğrencinin bir dünya rekoruna imza atması için platform oluşturduk. Dünyada başka örneği olmayan bir eseri Türkiye'ye kazandırmanın yanı sıra Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek de bizi çok sevindirdi” şeklindeki görüşlerine de açıklamada yer verildi. 

  Açıklamada, projeye katkıda bulunan Balıkesir, Bursa, Fırat, Anadolu, Süleyman Demirel, Ege, Erciyes, Selçuk ve Karadeniz Teknik üniversitelerine, öğrencilerin boyadıkları grafiti parçasının hatıra olarak gönderileceği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı