Gündem Haberleri

  Türkiye'de ikinci balayı

  Hürriyet Haber
  15.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  19 Eylül Cumartesi akşamı Ali Sami Yen'de dünya turnesini noktalayacak olan Rolling Stones'un efsanevi solisti Mick Jagger, Türkiye'ye ikinci balayına geliyor. Jagger, İstanbul'daki konserin ardından eşi Jerry Hall ve çocuklarıyla Türkiye'de tatil yapacak. 16 eylül gecesi Atina'da verecekleri konserin ardından özel bir uçakla Türkiye'ye gelecek olan Rolling Stones elemanları, 106 konserlik turnenin yorgunluğunu Türkiye'de atacaklar. Türkiye'ye aileleriyle birlikte gelecek olan topluluk elemanları, üç gün İstanbul'u gezdikten sonra, Bodrum'a geçerek tatil yapacaklar. Daha önce de Bodrum'a gelmiş olan Mick Jagger'ın, Bodrum'da Ahmet ertegün'ün konuğu olacağı belirtiliyor.

  Ahmet San'ın RAKS ve Karacan'ın desteğiyle Türkiye'ye getirdiği Rolling Stones, İstanbul'da Ceylan Intercontinental'da kalacak. İstanbul'da bulundukları süre içinde, ‘‘çok merak ettiklerini’’ söyledikleri İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan topluluk elemanları, özellikle limuzin istemediklerini daha önceden bildirdiler. Mick Jagger ve diğer Rolling Stones üyeleriyle alileleri, İstanbul'da kaldıkları süre içinde kendileri için hazırlanan minibüsleri kullanacaklar.

  Türkiye konser verdikleri tek müslüman ülke

  Rolling Stones'un, 19 Eylül'de Ali Sami Yen Stadyumu'nda vereceği konser, aynı zamanda topluluğun ‘‘Bridges To Babylon Turnesi’’nin 106'ncı ve son konseri.

  Turneye 23 Eylül 1997'de Chicago'daki Soldier Field'tan start alan Rolling Stones; Kuzey Amerika, Güney Amerika, Japonya ve Avrupa'da

  sahneye çıktı.

  Türkiye, Rolling Stones'un konser vereceği ilk müslüman ülke olacak. 106 konserlik turne sırasında ABD'de 43, Japonya'da 6, Buenos Aires'te 5, Amsterdam'da 5 konser veren Rolling Stones, Türkiye'den hemen önce Moskova, Zagrep, Prag, Berlin ve Atina'da sahneye çıktı.

  İnanılmaz bir ışık ve ses sisteminin kullanıldığı Bridges To Babylon Turnesi boyunca 250 kişilik bir ekip görev yaptı. 250 kişilik ekip tüm turne boyunca toplulukla gezdi. Rolling Stones'un İstanbul konserinde Türkiye'den de 1000 görevli çalışacak.

  Rolling Stones'un Bridges To Babylon turnesi sırasında kullandığı enerjiyle istanbul'un bir bölümünü aydınlatmak mümkün olabiliyor.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı