Gündem Haberleri

  Türkiye'de havalar sıcak sis yoğun

  Hürriyet Haber
  07.02.2011 - 13:05 | Son Güncelleme:

  Türkiye en sıcak kışını yaşamaya devam diyor. Dün en yüksek sıcaklık 22 dereceyle İzmir Selçuk'ta ölçüldü. Akdeniz, Ege ve Marmara'da güneşli hava hakimken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da soğuk etkisini gösterdi. Vatandaşların bir bölümü sıcak hava nedeniyle sahillere, diğer bir bölümü ise kayak merkezlerine akın etti. Bitlis ve Hakkari'de ise çığ nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar yürütüldü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son yaptığı uyarıyla Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiğini açıkladı. Ayrıca Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi'nde zaman zaman yoğun sis bekleniyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  ŞEHİR ŞEHİR BAHAR VE KAR MANZARALARI

  Türkiye genelinde hava sıcaklıkları Marmara ile Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ

  Rize çevrelerinde yağmur, Artvin çevrelerinde kar şeklinde görülecek yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  SİS, BUZLANMA VE DON

  Trakya ile iç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  ÇIĞ TEHLİKESİ

  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

  MARMARA:

  Az bulutlu ve açık geçecek. Trakya ile bölgenin güneydoğusunda gece ve sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

  EGE:

  Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

  AKDENİZ:

  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

  İÇ ANADOLU:

  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

  BATI KARADENİZ:

  Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ:

  Parçalı, zamanla çok bulutlu, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Tokat ve Ordu çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski bulunuyor.

  DOĞU ANADOLU:

  Parçalı, kuzeyi çok bulutlu, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis  bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski bulunuyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU:

  Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı