Gündem Haberleri

  Türkiye'de bu hafta yağış yok

  ANKA
  27.08.2009 - 09:53 | Son Güncelleme:

  Hava, Doğu Karadeniz dışında başta Akdeniz ve Ege sahilleri olmak üzere tüm Türkiye'de az bulutlu ve açık olacak.

  Devlet meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edilen bilgiye göre, bugün Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ve Ordu ile öğle saatlerinden sonra Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Van, Bitlis ve Iğdır çevrelerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

  Hava sıcaklığı, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Güney bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

  Rüzgâr, genel olarak kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege'de kuvvetli olarak esecek.

  BÖLGELERDE HAVA

  Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Batı Karadeniz ve Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık.

  Orta ve Doğu Karadeniz: Genellikle parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ve Ordu ile öğle saatlerinden sonra Artvin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  Doğu Anadolu: Doğusu parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Ağrı, Van, Bitlis ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, batı kesimleri parçalı ve az bulutlu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı