Gündem Haberleri

  Türkiye'de 7 milyon arama kartı satılması bekleniyor

  A.A.
  13.07.2007 - 16:19 | Son Güncelleme:

  Türkiye genelinde 2007 yılı sonuna kadar toplam 7 milyon arama kartının satılacağı tahmin ediliyor.

  Millenicom'dan yapılan yazılı açıklamada, son yıllarda büyük bir hızla büyüyen arama kartı pazarının 2007 yılında da gelişmesini devam ettirdiği belirtilerek, Türkiye genelinde yıl sonuna kadar 7 milyonun üzerinde arama kartı satılacağı ve bu kartlar aracılığıyla 150 milyon dakikalık görüşme yapılmasının beklendiği belirtildi.

  2005 yılında Türkiye'de 4 milyon arama kartı satışı gerçekleştiği, 2006 yılında ise bu rakamın yüzde 50 artışla 6 milyonun üzerine çıktığı kaydedildi.

  İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'nın arama kartlarını en çok kullanan şehirler olarak öne çıktığı, arama kartlarıyla en çok Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, ABD ve eski Doğu Bloku ülkelerinin arandığı belirtilen açıklamada, sabit hat üzerinden arama kartı kullanılarak en çok görüşme yapılan telefonlar arasında Türkiye'deki mobil hatların da yer aldığı aktarıldı.

  EN ÇOK ÖĞRENCİLER, ASKERLER, TURİSTLER KULLANIYOR

  Millenicom Genel Müdürü Tuğrul Cora, arama kartlarının öğrenciler, askerler, Türkiye'de yaşayan yabancılar ve turistler tarafından yoğun olarak tercih edildiğine işaret etti.

  Evlerdeki sabit telefonlardan da arama kartları kullanılarak çok yoğun arama yapıldığına dikkat çeken Cora, arama kartı alanında yüzde 30'un üzerinde pazar payına sahip oldukları Almanya'da edindikleri deneyimi, müşteri memnuniyeti seviyesini, görüşme kalitesi ve hizmet çeşitliliğini Türkiye pazarına da yansıttıklarını vurguladı.
  Cora, Türkiye'de arama pazarında geçtiğimiz yıl yüzde 20'nin üzerinde paylarının bulunduğunu, bu yıl söz konusu rakamı daha da geliştirmeyi ve yüzde 30 seviyesine ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, 2007 yılı için 2 milyon adetin üzerinde arama kartı satışı gerçekleştirmeyi öngördüklerini bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı