Gündem Haberleri

  Türkiye’ye komplo olduğunu sanmıyorum

  Faruk ZABCI / LONDRA
  11.01.2006 - 01:11 | Son Güncelleme:

  Türkiye’deki Dünya Sağlık Örgütü(WHO) heyeti başkanı Dr. Gueneal Rodier, dünya basının telekonferans yoluyla katıldığı basın toplantısında, Türk sağlık makamlarına eleştiri yapmadığı gibi kuş gribi sorununun çözülmesinde Türk sağlık uzmanlarıyla yaptıkları işbirliğine güvendiklerini söyledi.

  Dr. Rodier’in sözleri üzerine bir gazeteci "Türkiye’de garip şeyler mi oluyor?" sözleriyle komplo olup olmadığını sordu. Bu soruya Rodier, "Türklere yönelik tuhaf şeylerin olduğunu sanmıyorum" yanıtını verdi.

  Türkiye’de ilaç sıkıntısı olmadığını belirten bilim adamı, ülkede çok kimsenin kuş gribini bilmediğini söyledi. Kuşların göçünün izlenmesi, halkın kuş gribi konusunda eğitilmesi ve hastanelere kolay ulaşılmasının sağlanması gerektiğini vurgulayan Dr. Rodier, kuş gribinin daha çok çocuklara bulaşmasının, onların kümes hayvanlarıyla yakın temaslarından kaynaklandığını belirtti. Sağlık Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı arasındaki dayanışmayı öven Rodier, ücra köşelerdeki kuş gribinin, yetkili makamların işlerini güçleştirdiğine dikkat çekti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı