Gündem Haberleri

  Türkiye yasaksız olmak zorundadır

  İbrahim SEZEN/ ALUCRA (Giresun), DHA
  23.07.2001 - 02:00 | Son Güncelleme:

  Yenilikçilerin liderliğini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'un Alucra İlçesi Peksimet Yaylası'nda 10 bin kişiye hitap ederek, gövde gösterisi yaptı.

  Şenliğe Meral Akşener ve çok sayıda eski FP'li milletvekili katıldı. Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan Meral Akşener, ‘‘Buradaki kalabalığı görünce Türkiye'nin geleceğine olan umudum daha da güçlendi. Yeter ki, Türkiye'yi çalmayanlar, çaldırmayanlar yönetsin. Yeter ki, Türkiye'yi evladına abdestsiz süt vermemeyi ilke edinenler yönetsin’’ dedi.

  ‘‘Başbakan Erdoğan’’ sloganlarıyla kürsüye gelen Erdoğan da, Türkiye'nin, tarihinin en önemli krizini geçirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

  ‘‘El ele, omuz omuza verirsek bu işin üstesinden geliriz. Huzurlarınızda sessiz yığınların, kimsesizlerin sesi olarak bulunuyoruz ve uzun bir yolculuktan geliyoruz. Vatandaş artık ekmeğe talim ediyor. Yüzbinlerce insan da fırsatını bulunca yurt dışına çıkıyor. Çünkü bu ülke güvenli ve onurlu bir gelecek vaat etmiyor. Bazı hanımlar bana, ‘Sen gel, kolumdaki bileziği, kulağımdaki küpeyi vereyim' diyor. Bu milletin güven ve dürüstlük istediğinin göstergesidir. Bizden başkası bu krizi atlatmaya yardımcı olmayacak. Bugüne kadar aldandık yine aldanmayalım. Artık yanlış yapma lüksümüz yok. Türkiye yasakların olduğu bir ülke değil, yasaksız bir ülke olmak zorundadır.’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı