Gündem Haberleri

  Türkiye-Suriye sınırındaki orman yangını jandarma karakolunu boşalttı

  Hürriyet Haber
  29.09.2012 - 12:27 | Son Güncelleme:

  Suriye'nin İdlib kenti ormanlık alanında çıkan ve Türkiye'ye sıçrayan yangın, bölgedeki yerleşim yerlerini de tehdit ediyor. Bu kapsamda bir jandarma karakolu da tedbir amaçlı boşaltıldı.

  Suriye'nin İdlib kentine bağlı Harabjoz köyü ormanlık alanında, öğle saatlerinde çıkan ve Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi ile Yukarı Pulluyazı köyleri sınırından Türkiye'ye sıçrayan yangın etkisini arttırdı.

  SURİYE TÜRKİYE SINIRI ARASINDA ORMAN YANGINI SÜRÜYOR / FOTO GALERİ

  Rüzgarın da etkisiyle 4 farklı noktaya yayılan yangın, ilçeye bağlı Çabala, Yukarı Pulluyazı, Kızılçat köyleri ile Kuspınar ve Yanıkdam çiftliğini tehdit ediyor.

  Türkiye tarafında bazı meyve bahçelerininde zarar gördüğü yangına 30 arazöz, 2 iş makinesi ve 150 kişilik yangın söndürme ekibiyle müdahale ediliyor.

  YANGIN RÜZGAR NEDENİYLE KONTROL ALTINA ALINAMIYOR

  Suriye'nin İdlib kenti ormanlık alanında çıkan ve Türkiye'ye sıçrayan yangın nedeniyle bazı köy yollarında ulaşım kontrollü olarak sağlanırken, 1 askeri karakol da tedbir amaçlı boşaltıldı.

  Suriye'nin İdlib kentine bağlı Harabjoz köyü ormanlık alanında, öğle saatlerinde çıkan ve Hatay'ın Yayladağı ilçesinden Türkiye'ye sıçrayan yangın devam ediyor.
  Yetkililer, yangın nedeniyle ilçeye bağlı Kızılçat, Aşağı ve Yukarı Pulluyazı köyleri ile Kuspınar çiftliğine giden yolların tedbir amaçlı, acil durumlar haricinde trafiğe kapatıldığını belirtti.

  İlk belirlemelere göre, yaklaşık 100 hektarlık alanın zarar gördüğü yangın nedeniyle Çalıboğazı Karakolu'nun da güvenlik gerekçesiyle tedbir amaçlı geçici olarak boşaltıldığı öğrenildi.

  Bu arada yangın nedeniyle dün tahliye edilen Çalıboğazı Karakolu'nda güvenlik önlemleri normale döndü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı