Gündem Haberleri

  Türkiye özgür ama hassas olmak lazım

  Hürriyet Haber
  16.10.2008 - 00:56 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Köksal Toptan: Türkiye özgür bir ülke. Hür basını var, eleştiri de özgür olmanın demokrat olmanın çok doğal bir sonucudur. Burada toplumun her tarafı olarak topyekûn bir terörle mücadelesinde zafiyet anlamında algılanabilecek davranışlardan, herkesin, her kurumun özenle kaçınması lazım.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: Bu kadar öfke sadece bir gazeteye yönelik olamaz. Bu öfke bu bilgiyi servis yapma ihtiyacı içinde olanlara yöneliktir. Bu servisin amacını anlamak lazım. Bu kozmik belgeler, ’Nasıl sızıyor ve kimler sızdırıyor, hangi amaçla sızdırılıyor?’ Soru budur! Bu sürecin incelenip, aydınlatılmasına ihtiyaç vardı.

  AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli: Yapıcı eleştiri başka bir şey, ama gizli bilgiler dahil, güvenlik güçlerimizin moralini bozacak tarzda yayınlar başka bir şey. Herkes çok dikkat etmeli.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal: Türkiye, terörle mücadelede topyekün bir mücadele anlayışı içinde hareket etmeli. TSK’yı yıpratacak, terörle mücadele azmimizi kıracak davranışlardan herkesin kaçınması gerekir.

  DTP Genel Başkanı Ahmet Türk: Açıklama, açık bir ihmalin gündeme gelmesi üzerine ortaya konulan bir öfkenin ifadesi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı