Gündem Haberleri

  Türkiye’nin reytingine dikkat edin

  Hasan TÜFEKÇİ / ABU DABİ
  29.09.2005 - 01:33 | Son Güncelleme:

  Özelleştirme haberlerine tepki gösteren Başbakan Erdoğan, ekonomik gelişme için medyadan destek istedi. Erdoğan, ‘Hedef salt reyting olmamalı. Türkiye’nin reytingine bakmalıyız’ dedi.

  Türkiye’nin reytingine dikkat edin

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Abu Dabi’de gazetecilerle yaptığı sohbette, medyaya yönelik eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan, şöyle konuştu:

  ‘Normal vatandaşa göre sorumluluğunuz daha fazla. Ortaya koyduğunuz her karenin neticesi var. Hassas olacağız. Gelişmiş ülkeler bunu nasıl yapıyor? Terörle ilgili fotoğrafı nasıl koyuyorlar? Son zamanlarda özellikle ailelerimiz üzerine inen o darbeler, neler meydana getiriyor? Her aile rahatsız oluyor. Bunlar kazancımızdan kayıptır.

  YALAN-YANLIŞ

  Bakınız son zamanlarda özelleştirmede yapılanlar, meydana gelenler. Yalan yanlış uydurma haberler. Bir reyting uğruna yapıldığı çok açık net ortada. Hedef her zaman salt reyting olmamalı. Milletin, Türkiye’nin reytingi ne olacak ona bakmalıyız. Hepimiz geçiciyiz.

  ELEŞTİRİYE  CEVAP

  Dubai’ye gelen Erdoğan, Türk ve BAE işadamlarıyla yemek yedi. Erdoğan, yaptığı konuşmada ‘Geziyorsun’ eleştirilerini yanıtlarken, ‘Ankara’ya mahkum bir siyaset yapmıyoruz. Yaparsanız dünyayla kaynaşamazsınız. ABD Başkanı Bush’a sorun ne kadar dolaşıyorsun diye. Hiç oturuyor mu? Oturduğum yerden idare ederim olmaz’

  Masraflar emir  ve sultandan

  BAŞBAKAN Erdoğan’ın Umman ve BAE gezisinin tüm masraflarını ev sahipleri karşıladı. Muscad’da Al Bustan Oteli’nin faturalarını Umman Sultanı Kabus ödedi. Abu Dabi’de Emir Ates Palace’ta ve ardından Dubai’deki konaklama masraflarını da Emir Şeyh Halife bin Zayed al Nahyan karşıladı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı