Gündem Haberleri

  Skandal mesaj için Türkiye'den ilk hamle geldi...

  Hürriyet Haber
  21.12.2017 - 18:17 | Son Güncelleme:

  Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri (BAE) Bakanı'nın 'Fahreddin Paşa' hakkındaki skandal paylaşımla ilgili Türkiye'den ilk hamle geldi. BAE Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı ve Türkiye'nin tepkisi iletildi.

  Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımı olan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed tarafından retweet edilen mesaj tartışmalara yol açmıştı.

  Skandal mesajda şu ifadeler yer alıyordu: "1916 yılında Türk Fahri Paşa’nın Medinetü’l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam’dan İstanbul’a “Seferberlik” ilan ederek, Medine’deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan’ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu."

  ERDOĞAN BUGÜN DE TEPKİ GÖSTERDİ

  Dün olaya sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı bugün de şu ifadeleri kullandı: "Fahreddin Paşa'yı ve Medine müdafaasını bilmezsek, işte bir kendini bilmez çıkar, bize 'Erdoğan'ın ecdadı işte böyledir', adeta 'hırsızdır' diyecek kadar adileşir, alçaklaşır, ileri gider. Bu adam neyin şımarığıdır? Petrolün, elindeki paranın şımarığıdır. Benim ecdadım Medine'yi müdafaa ederken, be terbiyesiz, senin ecdadın neredeydi? Sen, önce bunun hesabını bize ver. Fahreddin Paşa biliyordu ki İngilizler gelir orada bir işgal hareketine girerse o eşyalar nereye gider biliyordu ve oradan o emanetleri 2 bin civarında askerle İstanbul'a gönderiyor. Ve buraya da bir saldırı olur diye Anadolu'ya götürülüyor. Şimdide Topkapı Sarayı'nda 24 saat Kuran tilaveti ile bu koruma süreci devam ediyor. Bu saygısızlığı yapan kişi bu emanetler ne diye sorsanız inanın bilmez.Bu adam petrolün elindeki paranın şımarığıdır. Benim ecdadım Medine'yi müdafaa ederken, be terbiyesiz, senin ecdadın neredeydi? 1909 yılında Astsubay okullarının ilki olan okulların açılmasına karar verildiğinde bunun 7 bölgede faaliyet gösterilmesine karar verilir. Bu bölgeler: İstanbul, Halep, Bağdat, Yemen, Selanik... Bakın biz nerelerde astsubay okulu kurmuşuz. Biz bir asır önce buralarda okullar kurmanın hazırlığını yapıyorduk. İşte biz Yemen'e düşman ayağı basmasın diye canımızı ortaya koyduk. Asırlarca barış içinde yaşadığımız toprakların bugünkü hali ortada..."

  İlber Ortaylıdan Arap bakana tarih dersiİlber Ortaylı'dan Arap bakana tarih dersi

  Fahreddin PaşaFahreddin Paşa

  Kılıçdaroğlu: Tam bir densizlik... Büyükelçi derhal çekilmeliKılıçdaroğlu: Tam bir densizlik... Büyükelçi derhal çekilmeli

  BAE’ye ‘Fahreddin Paşa’ tepkisi: Ey zavallı senin ceddin neredeydiBAE’ye ‘Fahreddin Paşa’ tepkisi: Ey zavallı senin ceddin neredeydi

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (21.12.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı