Gündem Haberleri

  Türkiye donacak

  DHA - A.A
  31.01.2011 - 13:20 | Son Güncelleme:

  Türkiye bu hafta da donacak. Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak. İzmir -2, Ankara -8, Erzurum ise -20 dereceyi görecek. Meteoroloji, don ve buzlanma olaylarına karşı uyardı.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  YURTTAN KIŞ MANZARALARI / FOTO GALERİ

  BOLU DAĞI'NDA KAR OLUMSUZ ETKİLİYOR

  Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların; Tunceli, Elazığ, Bingöl, Siirt, Van, Bitlis, Şırnak, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu arada, hava sıcaklığı ise iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.

  Yağışlar tüm yurtta bugünde devam ediyor. Hava sıcaklığı ise iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.   

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların; Tunceli, Elazığ, Bingöl, Siirt, Van, Bitlis, Şırnak, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; Doğu Karadeniz kıyıları (Ordu, Giresun, Trabzon, Rize) ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.Rüzgar; Marmara ve Ege kıylarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

  Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların ; Elazığ, Tunceli, Van, Siirt, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

  İzmir Valiliği, bu hafta içinde İzmir'de görülecek don olayına karşı vatandaşları uyardı.

  İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, İzmir'de bu gece, yarın ve 2 Şubat Çarşamba gecesi kıyı kesimlerde hafif, iç kesimlerde orta kuvvette, yükseklerde kuvvetli don olayı görüleceği bildirildi.

  Don olayı, 2 Şubat Çarşamba ve 3 Şubat Perşembe gecesi ise iç kesimlerinde hafif, yükseklerde orta kuvvette etkili olacak.

  Valilik, İzmir'de etkili olması beklenen don olayının, tarımsal faaliyetler, boruların donması ve ulaşımda aksamalar gibi neden olabileceği olumsuzluklara karşı gereken tedbirlerin alınması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı