Gündem Haberleri

  Türkiye diyeni tutukluyorlar

  Hürriyet Haber
  28.10.2007 - 13:41 | Son Güncelleme:

  Belçika'da, PKK'yı protesto etmek isterken gözaltına alınan Türk gençlerinin, gözaltında iken nezarethanede dövüldükleri ve ırkçı muamelelere maruz kaldıkları ortaya çıktı

  İŞTE BRÜKSEL'DE TÜRKLERE YAPILAN ZULMÜN FOTOĞRAFLARI

  Belçika'da yaşayan Türkler, Brüksel'de son günlerde art arda terörizm karşıtı protesto yürüyüşleri düzenlemek istedi, ancak her seferinde polis tarafından engellendi.
  Belçika'da yaşayan İlhan Gök (37) "Türkiye'ye düşen ateş burada bizi de yaktı. Uzakta olmamıza rağmen sesimizi duyurmak istedik ve buna izin vermediler. Belçika polisi bize çok kötü davrandı. Nezarethanede suratımıza göz yaşartıcı gaz sıktılar. Toplam 60 kişiydik nezarethanede. Türk olduğumuz için kendi ülkemizde bunları yapmamızı söylediler ve gerekirse daha da kötüsünü yapacaklarını belirttiler."

  PKK'YA İZİN VAR BİZE YOK

  "Kesinlikle izin vermeyeceklerini de söylediler. Bu olaylar onları ilgilendirmiyormuş. Bu bizi kesinlikle yıldırmadı. Ama bize neden bu haksızlık yapılıyor? DHKP-C ya da PKK yürümek istediği zaman neden onlara izin veriliyor da bize neden verilmiyor? Fehriye Erdal meselesi 8 yıldır devam ediyor. Bir içeri alıyorlar, bir salıyorlar. Bunlara karşı hiçbir şey söylenilmiyor da biz bir yürüyüş yapınca, bize terörist muamelesi yapılıyor" şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı