Gündem Haberleri

  Türkiye’de yılda 25 milyon cep telefonu satılabilir

  Hürriyet Haber
  25.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sony Ericsson Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Roger Bolander, Türkiye’de pazar paylarını artırmayı hedeflediklerini belirterek, bu yönde Sony Ericsson Türkiye’de yeni yapılanmaya gideceklerini ve uzman kişiler alacaklarını söyledi.

  Bolander, İngiltere’de iki yılda bir, Türkiye’de ise üç yılda bir cep telefonu değiştirildiğini hatırlatarak, "Türkiye’de yılda 15 milyon adet olan cep telefonu satışı 25 milyon adete çıkabilir" dedi. Dünyada cep telefonu penatrasyonunun yüzde 75 olduğunu, bunun yüzde 100’e ulaşması halinde de insanların 4-5 telefon alabileceğini aktaran Bolander, bu öngörülerin önemli fırsatlar sunduğunu dile getirdi.

  CEPTE TÜRKİYE ÖNEMLİ PAZAR: Roger Bolander, küresel cep telefonu pazarındaki birçok şirket için Türkiye’nin önemli olduğuna da değinerek, şunları söyledi: "Türkler küresel trendlerin sıkı takipçisi. Türkiye’deki cep telefonu kullanıcıları, ellerindeki telefonları hızlı bir şekilde değiştirme eğilimindeler. Pazardaki bu sirkülasyon, kullanıcıların trendleri yakından takip ettiğinin göstergesi, farklı ürün ve modelleri denemek istediklerinin belirtisi."

  BİR NUMARA OLMAK: Bir sporsever olarak bir numara olmak dışında bir şey düşünmelerinin mümkün olmadığının altını çizen Bolander, "Bunun için kesin bir garanti veremesek de zirveye yerleşme konusunda aksi bir görüşe sahip olmak bana göre sadece kaybedenlerin yaklaşımıdır. Bir de müzik, görüntüleme ve web kategorilerinde tüketicinin bir numarası olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

  PAZAR PAYI ARTTI: 2007 yılı üçüncü çeyrek raporunu açıklayan Sony Ericsson, sektördeki karlılığına ve pazardaki büyümesine devam ediyor. Üçüncü çeyreğin sonunda Sony Ericsson’da geçen yıla göre yüzde 31 artışla, 384 Euro vergi öncesi kar yapıldı. Bu çeyrekte satılan cihaz adedi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31’lik bir artış göstererek, 25.9 milyona ulaştı. Bir önceki yılın aynı dönemine göre pazar payında yüzde 1.3’lük yükselme yakaladı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı