Gündem Haberleri

  Türkiye bu tabloyu hak etmiyor

  Fatih TURAN - Muhammet KAÇAR - Osman ŞİŞKO / DHA
  16.04.2016 - 00:07 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu ve ABD Dışişleri Bakanlığı’nın raporlarının Türkiye aleyhinde olmasına üzüldüğünü söyledi, “Türkiye bu tabloyu hak etmiyor” dedi.

  Rize programı için uçakla Trabzon’a gelen Kılıçdaroğlu, havalimanında çok sayıda partili tarafından ‘Başbakan Kemal’ sloganıyla karşılandı. Havalimanı çıkışında bir gazetecinin Avrupa Parlamentosu raporuna ilişkin sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

  “Avrupa Parlamentosu’nda kabul edilen bir Türkiye raporu var. Aynı zamanda ABD Dışişleri Bakanlığı’nın da bir raporu var. İki rapor da Türkiye’nin aleyhine. Bu beni gerçekten çok üzüyor ve Türkiye bu tabloyu asla hak etmiyor. Demokrasimizi genişletmek ve derinleştirmek zorundayız. Buradan çok açık ve net Sayın Davutoğlu’na çağrı yapıyorum; Türkiye’yi gelin hep birlikte, el ele bu ayıptan kurtaralım. Türkiye’ye gerçek anlamda tam demokrasiyi getirelim. Türkiye bu tür raporlarla karşı karşıya kalmasın.”

  KADINLAR KURTARACAK
  Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin tarihinin en derin krizlerinden birini yaşadığını belirterek, ülkeyi kimin yönettiğinin belli olmadığını iddia etti ve şunları söyledi: “El birliğiyile Türkiye’yi bu çıkmazdan kurtarmak zorundayız. Ülkeyi bu çıkmazdan kurtaracak olanlar da bu ülkenin kadınlarıdır. Çocuklarınıza nasıl sahip çıkıyorsanız Türkiye’ye de öyle sahip çıkacağınızı biliyorum. Benim sorumluluğum var ve çalışıyorum. Emin olun 24 saat çalışıyorum, 25 saat olsa 25 saat çalışacağım. Bir günde kaç saat varsa emin olun çalışırım. Kendim için değil ülkem, çocuklarımız, geleceğimiz, bağımsızlığımız için ve huzur içerisinde yaşamak için çalışmak zorundayız.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı