Gündem Haberleri

  "Türkiye bölünmek isteniyor"

  Hürriyet Haber
  28.01.2006 - 20:44 | Son Güncelleme:

  Alanya Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Vatan Tehlikede mi?” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan İsmet Görgülü, Türkiye'nin coğrafi yapıdan güçlü bir ülke olduğunu ve geçmişte toprakları üzerinde sürekli uygarlık ve devletlerin kurulmasının bunun en güzel kanıtı olduğunu belirtti. Bu ülkenin miras değil Kurtuluş Savaşıyla kazanıldığını ifade eden Görgülü, dış güçlerin Türkiye'yi bölmek için oyunlar oynadığını, Sevr'in yeniden canlandırılmaya çalışıldığını öne sürdü.

  1982 yılında Yunanistan'da Türkiye'yi dilim dilim parçalayan haritanın ortaya atıldığını belirten Görgülü, “Nasıl oluyor da Yunanistan'ın nüfusu kadar asker çıkarabilecek olan Türkiye için böyle planlar yapılabiliyor? Yunanistan, Türkiye'yi üzerinde yaşadığı topraklarda işgalci olarak gösteriyor. Haritada, Doğu Karadeniz Pontus, Doğu Anadolu Ermenistan, Güneydoğu'nun bir kısmı Suriye'nin içerisinde, geriye kalan kısmı ise Kürdistan, Batı Anadolu İonya, Kıbrıs, Rum Kıbrıs olarak gözüküyor. Türkiye'ye ise sadece Ankara ve civarı bırakılıyor” dedi.

  Yine İstanbul'un Ortodoks devleti, hilafet merkezi, NATO merkezi, Balkanların Finans Merkezi ve Türkiye merkezi olarak 5 nokta olarak tespit edildiğini iddia eden Görgülü, Bu haritalar ortaya çıktığı zaman kimsenin çıkıp bir yanıt vermediğini kaydetti.

  Suriye'nin de 1999 yılına kadar bölücü terör örgütüne yataklık ettiğini ve her türlü desteği verdiğini ifade eden Görgülü, bu tarihten sonra da Kürdistan haritasının yeniden gündeme getirildiğini hatırlattı.
  Ülkenin bölünmeye ve parçalanmaya yönelik hedefler karşısında kimsenin sesinin çıkmadığını söyleyen Görgülü, “Onlar yapmıyorsa malın sahibi olan halka düşüyor bu yükümlülük...” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı