GeriGündem Türkiye bölge ülkelerine referans
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye bölge ülkelerine referans

Türkiye bölge ülkelerine referans
refid:17096210 ilişkili resim dosyası

AB ülkesi Lük-semburg’un Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Türkiye’nin AB sürecine destek verirken “Tür-kiye’nin üyesi olduğu bir AB’nin daha güçlü olacağını ve küresel alanda son derece önemli bir rol oynayabileceğinden eminim” dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Jean Asselborn, konuttaki görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Arap ülkelerinde yaşanan dönüşümün bu ülkelerdeki insanlar için önemli olduğunu vurgulayan Asselborn, “Türkiye’nin bu dönüşüm için referans olabileceğini, demokrasi ile İslam’ın birbirine zıt olmadığını gösteren bir referans oluşturabileceği” inancını da dile getirdi. Konuk Bakan Türkiye’nin yazılı anayasası, yasaları ve laikliğine dikkat çekerek “Gerçekten bu ülkeler için önemli bir fark yaratabileceği, bir rol oynayabileceği”ni söyledi.

Çok sayıda ülke tahliye için başvurdu

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, basın toplantısında Libya’da şu ana kadar hiçbir Türk vatandaşının yaralanmadığını ve hayatını kaybetmediğini belirtti. Davutoğlu, çok sayıda ülkenin kendi vatandaşlarının tahliyesi için Türkiye’ye başvurduğunu kaydetti.

Hepsi Özel Harekâtçı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Azerbaycan Göç Başkanı Arzu Rahimov’la makamındaki görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Libya’ya gönderilen gemi ve uçaklarda yetişmiş güvenlik personelinin olduğunu ifade etti. Atalay, “Tamamı Özel Harekât personeli. İhtiyaç olursa diplomatik misyonun korunmasına destek verilebilir ama ağırlıklı olarak vatandaşlarımızın güvenliği için gönderildiler” diye konuştu. Atalay sayı vermedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle