Gündem Haberleri

  Türkiye ayaktaydı

  Hürriyet Haber
  06.10.2008 - 00:26 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’de Aktütün Sınır Karakolu’nda 15 askerin şehit olması doğudan batıya tüm Anadolu’da lanetlendi.

  MARDİN Türk Haber-Sen Mardin İl Temsilciliği ile Mardin Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nce "Terör Örgütü PKK’yı Telin ve Şehitlere Saygı Mitingi" düzenlendi.

  DÜZCE BBP İl Teşkilatı’nca Büyük Cami Meydanı’nda "Teröre Lanet Mitingi" düzenlendi. Meydanda toplanan bir grup vatandaş, miting öncesinde 15 şehidin gıyabında cenaze namazı kıldı.

  ŞIRNAK Şırnak Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güngör, yaptığı açıklamada, saldırıda şehit olan 15 askerin ailelerinin acılarını paylaştığını belirtti.

  ZONGULDAK Belediye Başkanı Secaattin Gonca, yaptığı yazılı açıklamada, "Terörist çetesinin Türkiye’nin ulusal bütünlüğünü bozmaya yönelik hayalleri de onlarla birlikte tarihin karanlık sayfaları arasında yok olup gitmeye mahkûmdur" dedi.

  KAYSERİ Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz, "Hain örgüte karşı ağır darbelerin vurulmasını istiyoruz" açıklaması yaptı.

  İSTANBUL Taksim Meydanı’nda toplanan Alperen Ocakları üyeleri, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Türk-Kürt kardeş, PKK kalleş" sloganları attı.

  Bizi de askere alın

  Şehit er Ramazan Yeşil’in cenazesi Serik İlçesi Zırlankaya Köyü’nde toprağa verildi. Ramazan Yeşil, ilçenin 18. şehidiydi.Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi mezarlığa taşınırken, bir grup kadın da "Bizi de alın askere" diye seslendi. Jandarma erler Oktay Karakelle ve Çağlar Mengü’nün cenaze töreni ise İstanbul Maltepe’de yapıldı. Yağmura rağmen binlerce vatandaş son görev için camiye koştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı