Gündem Haberleri

  Türker'den Kılıçdaroğlu'na Ecevit eleştirisi

  Erol KÜÇÜKOĞLU/ORDU, (DHA)-
  08.01.2011 - 15:40 | Son Güncelleme:

  ORDU’da bulunan DSP Genel Başkan Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun konuşmalarında sürekli olarak Bülent Ecevit’i örnek göstermesini eleştirerek, "Bu parti içinde yapılan darbeye kadar, yani Deniz Baykal’ın genel başkanlıktan ayrılmasına kadar, hiçbir CHP binasında, ilçesinde, eski genel başkanları sıfatıyla Bülent Ecevit’in fotoğrafı var mıydı? Yoktu. Bütün parti yöneticileri sürekli DSP Genel Başkanı’nı ve DSP’yi cemaatçilikle suçladılar" dedi.

  Dün Samsun’daki ziyaretlerinin ardından bugün Ordu’ya gelen ve Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden DSP Genel Başkanı Masum Türker, gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarında sürekli olarak eski başbakanlardan Bülent Ecevit’i örnek göstermesi konusundaki bir soruya yanıt veren DSP Genel Başkanı Masum Türker, "Sayın Kılıçdaroğlu CHP’de sıradan bir adam değildi. Partinin yöneticisiydi ve Sayın Deniz Baykal’ın baş yardımcılarından birisiydi. Ona ve diğerlerine şunu sormak isterim: Bu parti içinde yapılan darbeye kadar, yani Deniz Baykal’ın genel başkanlıktan ayrılmasına kadar, hiçbir CHP binasında, ilçesinde, eski genel başkanları sıfatıyla Bülent Ecevit’in fotoğrafı var mıydı? Yoktu. Bütün parti yöneticileri sürekli DSP Genel Başkanı’nı ve DSP’yi cemaatçilikle suçladılar. 1999 yılında bizim için gazete ilanı verdiler. Ecevit’e ’Fethullahçı’ dediler. Bizi suçladıkları şey, bir müftüyü Üsküdar İlçesi’nde belediye başkan adayı yapmamızdı. O müftü şu anda CHP’nin Parti Meclisi üyesi" diye konuştu.

  Cemaatcilikle suçlandıklarında Bülent Ecevit’in çok üzüldüğünü ifade eden Masum Türker şunları söyledi: "Kendilerinin olunca hiçbir şey olmuyor. Biz olunca o zaman cemaatçi demişlerdi. Ecevit vefat ettiği zaman demokratik solcu olarak vefat etti. Bizleri demokratik sol biraraya getirdi. Yani İstanbul’da yaşayan Masum Türker’le, Ordu’da yaşayan Turgay Bey ya da Pervin Hanım ya da Trabzon’daki İl Başkanımız Mehmet Bey’i biraraya getiren düşünce Bülent Ecevit’in demokratik sol düşüncesiydi. Bu insanlarla biz birarada devam ediyoruz. Bülent Ecevit’i şunun için kullanıyorlar. Diyorlar ki, ’Ey demokratik solcular, biz demokratik sol olduk’ gelin. Demokratik solcular kimin ne olduğunu çok iyi bilirler." Gazeteciler Cemiyeti’ndeki açıklamalarının ardından DSP Genel Başkanı Masum Türker, sivil toplum örgütü temsilcileri ile biraraya geldi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı