GeriGündem Türker İnanoğlu’ndan eğitime büyük destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türker İnanoğlu’ndan eğitime büyük destek

Türker İnanoğlu’ndan eğitime büyük destek
refid:21551936 ilişkili resim dosyası

Yapımcı Türker İnanoğlu tarafından 1997 yılında Beykoz Çavuşbaşı’nda yaptırılan Türker İnanoğlu İlkokulu ve Ortaokulu, iki ayda yenilendi. 4+4+4 sistemine göre yapılandırılan okul, önceki gün törenle açıldı.

Türk sinemasına 55 yıldır verdiği hizmetlerle adından söz ettiren ünlü yapımcı Türker İnanoğlu’nun kurucusu olduğu Türker İnanoğlu Vakfı’nın (TÜRVAK) Beykoz Çavuşbaşı’nda 1997 yılında yaptırdığı Türker İnanoğlu İlkokulu ve Ortaokulu, yeni eğitim yasasına uygun olarak restore edildi. Okulun açılışı dün İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun katılımıyla yapıldı. 

Zeki Alasya’nın sunuculuğunu üstlendiği açılış törenine, Türker İnanoğlu, Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan gibi çok sayıda oyuncu da katıldı.

SIRA İLETİŞİM LİSESİNE GELDİ  

Açılışta bir konuşma yapan Türker İnanoğlu, “4+4+4 sistemi hayata geçer geçmez biz de harekete geçtik. İki ay gibi kısa bir sürede eski okulu yıkıp yenisini yaptık. Öğrencilerimizin tüm gereksinimleri karşılandı. Çağdaş eğitimin şartları eksiksiz tamamlandı. Gelecek yıl için de bir iletişim lisesi planlıyoruz” dedi.

VALİ OKUL SIRASINDA

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise, kendisine en çok keyif veren açılışların okul açılışları olduğunu söyledi. Törenin ardından öğrencilerle birlikte kurdele kesilerek okul hizmete açıldı. İnanoğlu, Vali Mutlu ve Zeki Alasya okuldaki sınıflardan birini ziyaret etti. Minik öğrencilerin yanına oturan Vali Mutlu, sıraların 66 aylık öğrencilere uygun olduğunu söyledi.

7 DERSLİK DAHA EKLENDİ

4+4+4 sistemi gerekliliklerine uygun olarak restore edilen okul, eklenen 7 derslikle büyütüldü. Son restorasyonla birlikte okuldaki öğrenciler, 25-30 kişilik sınıflarda eğitim görecek. 5 ailelik öğretmen evi, 19 derslik, idare odaları, kütüphane ve laboratuarı bulunan okulda çeşitli yenilemeler gerçekleştirildi.

ZEKİ ALASYA’NIN OKUL HEVESİ

Açılış töreni, renkli görüntülere sahne oldu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, okul sıralarına oturan Zeki Alasya’ya “Neredeyse yeniden okula başlayacak” diye takılınca, Alasya “İçimde bir heves yok değil” diyerek karşılık verdi.                     

Yorumları Göster
Yorumları Gizle