GeriGündem Turkcell’den hızlı mobil İnternet: EDGE
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turkcell’den hızlı mobil İnternet: EDGE

Hızlı veri aktarımı ve İnternet ’e ulaşımı sağlayan ‘EDGE’ teknolojisini Turkcell abonelerine sunmaya başlıyor.Bu teknoloji sayesinde hızlı veri aktarımı ve çokluortam uygulamaları cep telefonlarında çok daha etkin kullanılabilecek.

Cep telefonu ve cep bilgisayarlarıyla İnternet’e daha hızlı erişim sağlayan ‘EDGE’ teknolojisini sunmaya başlayan Turkcell, aboneleri ne EDGE ile logo, resim, melodi servislerinden çok daha rahat yararlanma olanağı da sunacak.

EDGE (Enhanced Datarate for GSM Evolution), bireysel ve kurumsal kullanım açısından pek çok avantaj sağlayabiliyor. Bireysel kullanıcılar EDGE ile eğlence özelliği güçlendirilmiş mobil cihazların rahatlığından faydalanırken kurumsal aboneler için de mobil olarak intranet ve kurum içi özel uygulamalara ulaşmak çok daha etkin bir şekilde gerçekleşebiliyor. EDGE’in veri iletişimini hızlandıracak olması sebebiyle, kurumsal kullanımda, firmaların mekándan bağımsız ve ağa bağlı çalışma alışkanlığını yaygınlaştırması ve böylelikle en tercih edilen alternatif haline gelmesi bekleniyor. Turkcell’in tüm abonelerine sunduğu mevcut GPRSCELL servisi, bundan böyle EDGE ile birlikte daha hızlı olarak kullandırılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle