Gündem Haberleri

  Türkan Saylan ve Haberal için dua ediyoruz’

  Lütfi YIKAN/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)
  22.04.2009 - 15:11 | Son Güncelleme:

  TÜRK Anneler Derneği Genel Başkanı Gül Baysal, Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan ve tutuklanan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın sağlığı için anneler olarak dua ettiklerini söyledi.

  Türk Anneler Derneği'nin 2'nci bölge toplantısı Kahramanmaraş'ta yapıldı. 18 ilden şube başkanları ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşan Anneler Derneği Genel Başkanı Gül Baysal, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Ergenekon soruşturması hakkındaki düşünceleri sorulan Baysal, “Tüm anaların gönlü arzu ediyor ki dünyada hapishaneler olmasın. Yani yüreğim bunu söylüyor size. Devletin ve yargı organlarının başlattığı bir şeyde, bizim cevap vermemiz olmaz. Ama buradan şunu söylemek istiyorum, Türkan Saylan'ın ve Mehmet Haberal'ın sağlığı için analar olarak dua ediyoruz. Hepsi bizim evlatlarımız. Ama bir an evvel yargının çok hızlı çalışarak, ana olarak bunu rica ediyoruz, çok hızlı çalışarak neticenin kamuoyuna sunulmasını, bizleri rahatlatmalarını istiyoruz. Anayız, hepsi bizim evlatlarımız, birini birinden ayırmıyoruz” dedi.

  Baysal, Haberal ve soruşturma kapsamında gözaltına alınan profesörlerin çok değerli insanlar olduğunu belirterek, “Haberal, insan sağlığına can veren birisi. İçerde de, çocuklarımızın beyinlerine ilimde, irfanda, teknolojide, fende bilgi veren çok değerli profesörler, bilim adamları var. Hepsinin bir an önce aydınlığa çıkmasını istiyoruz. Yargıya ana olarak inanıyoruz, güveniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir ülke ve hukukun üstünlüğüne inanıyorsak, buradan hukuku alıp onu zedelemek hiç kimsenin hakkı değil. Ama durum hızlı işlesin ve analar daha az üzülsün istiyoruz. Güzel vatanımızda huzurlu, birlik, beraberlik, hoşgörü içerisinde sizlerle beraber, gençlere güzel bir Türkiye’nin devamı için dua ediyoruz” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı