Gündem Haberleri

  Türk Yıldızları leyleklere takıldı

  Mustafa KINALI/İSTANBUL
  01.09.2005 - 02:05 | Son Güncelleme:

  Hava Harp Okulu mezuniyet töreni sırasında gösteri yapan Türk Yıldızları, göçe hazırlanan leylekler, hava emniyetini ihlal ettiği için gösterilerini yarıda kesti. Yapılan anons, gösteriyi izleyen davetliler arasında esprilere yol açtı.

  HAVA ve Deniz Harp okullarının 2004-2005 yılı mezunları dün törenle diplomalarını aldılar. Hava Harp Okulu’ndaki tören sırasında Türk Yıldızları’nın gösterisi göçe hazırlanan leylekler yüzünden tamamlanamadı. Gösteri, ‘Kuşlar hava emniyetini ihlal ettiklerinden gösteriyi sonlandırıyoruz’ anonsuyla sona erdirildi.

  Hava Harp Okulu’ndaki diploma ve sancak devir teslim töreninde, 5’i dost ve müttefik ülkeden, 12’si kadın 256 teğmen diplomasını aldı. Dönem 1’incisi Teğmen Mustafa Çevik’in diplomasını Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 2’nci Teğmen Emel Işık’ın diplomasını Başbakan Tayyip Erdoğan, 3’üncü Teğmen Ali Balcı’nın diplomasını ise havacı üniforması giyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök verdi.

  Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Orhan Uğurluoğlu törende teğmenlere şöyle seslendi:

  Rehberiniz, Atatürkçülük, vatanperverlik, şeref ve dürüstlüktür. Sizleri Hava Kuvvetleri’nde üstleneceğiniz onurlu görevler için bu kartallar yuvasından uğurlarken, ülkemiz semalarının sizlerle daha da güçleneceğine, devletimizin ve milletimizin sizlerle gurur duyacağına olan inancımı tekrarlar, bahtınızın ve yıldızınızın daima parlak olmasını dilerim.’

  Törende daha sonra yaş kütüğüne uçak maketi çakıldı ve sancak devir teslim törenleri yapıldı.

  Denizlere 245 teğmen

  Deniz Harp Okulu’ndan mezun olan 245 teğmen diplomalarını aldı. Okul birincisi Ramazan Topdemir’in diplomasını Sezer, 2’ncisi Ali Emre Varol’un diplomasını Başbakan Erdoğan ve 3’üncüsü Erdem Kaya’nın diplomasını da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök verdi. Okul Komutanı Tuğamiral Halit Özkoç, teğmenlerin anne ve babalarını da kutlayarak, ‘Vazife amacınız, dürüstlük karekteriniz, sevgi insanlığınız, vatan herşeyiniz olacaktır’ dedi.

  Önce sıcak sohbet sonra şekerleme

  CUMHURBAŞKANI Sezer ve Başbakan Erdoğan, Deniz Harp Okulu’nun diploma töreninde samimi sohbet ettiler. Erdoğan günün yoğun temposundan etkilendiğini tören sırasında bol bol şekerleme yaparak gösterdi.

  Kadın teğmenin diploması Erdoğan’dan

  HAVA Harp Okulu 51’inci Dönem diploma töreninde Başbakan Tayyip Erdoğan dönem 2’ncisi Teğmen Emel Işık’a diplomasını verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı