Gündem Haberleri

  Türk vatandaşlığı için eşinden boşandı

  Hürriyet Haber
  24.07.2012 - 08:37 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten geçen ay Türk vatandaşlığı teklifi alan Lübnanlı ünlü şarkıcı Haifa Wehbe, öneriye olumlu yanıt verdi. Ünlü yıldız 3 yıllık eşinden boşandı.Lübnan basınında, Wehbe’nin Türk vatandaşlığı için boşandığı yorumları yapıldı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi geçen ay bir festival düzenlemiş ve Lübnan’ın sevilen kadın şarkıcılarından Haifa Wehbe’yi davet etmişti.

  Türk hayranlarıyla bir araya gelen Wehbe, etkinlik öncesinde Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ile buluşmuştu. Hem Gökçek hem de Wehbe ofiste çekilen fotoğrafları Twitter üzerinden paylaşmıştı. Görüşmenin bir noktasında, Gökçek, şarkıcıya Türk vatandaşlığı teklif etti. Bu öneri Lübnan basınında olay yaratsa bile Wehbe bu iddia hakkında açıklama yapmamıştı.

  Vatan Gazetesi'nin haberine göre, önceki gün Lübnan basını, 3 yıldır evli olduğu Mısırlı işadamı Ahmet Ebu Husheima ile boşanma kararı aldığını açıkladı. Bu gelişmeden sonra Wehbe, Türk vatandaşlığı teklifinden büyük bir onur duyduğunu açıklayarak, “Türk vatandaşlığı alacağım için çok mutluyum” dedi. Lübnan basınında bu açıklama, Wehbe’nin Türk vatandaşlığı için boşandığı yorumlarının yapılmasına neden oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı