Gündem Haberleri

  Türk ucuz kurtuldu

  Hürriyet Haber
  27.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya'da Cessna tipi bir eğitim uçağı, düşerken kanadıyla bir Türk'e ait minibüse çarptı. Şans eseri aracında olmayan Türk ve karısı ölümden döndü.

  Almanya'nın Speyer kenti havaalanındaki kazada içinde iki kişi olan Cessna tipi bir eğitim uçağı, havaalanı restoranını işleten Nuri Karaahmet'in park halindeki minibüsünün hemen yanına düştü. Uçağın kanadı, minibüsün camından içeri girdi. Motoru arızalandığı için düşen uçağın pilotu ölürken, uçuş eğitimi alan Alman genç ise ağır yaralandı.

  10 dakika hayat kurtardı

  Üç yıldan beri Speyer Havaalanı restoranını işleten Nuri Karaahmet ile Alman eşi Marie Louise Karaahmet'in şans eseri minibüste olmayışı bir faciayı önledi. Üç yıldan beri her gün sabahları aynı saatte lokantaya gelen çiftin, o gün tesadüfen 10 dakika erken geldikleri ortaya çıktı. Çift, her zamanki saatte işe gelseydi, kurtulma şansları olmayacaktı.

  Gözlerimize inanamadık

  Uzun süre olayın şokunu yaşayan Nuri Karaahmet kazayı şöyle anlattı: ‘‘Her zamankinden on dakika önce işe geldik. Mutfağa henüz yeni girmiştik ki dışarda büyük bir gürültü duyduk. Dışarı çıkınca gözlerimize inanamadık. Uçağın bir kanadı minibüsümüzün camından içeri girmişti. On dakika sonra gelseydik, uçak düştüğünde biz de minibüsün içinde olacaktık.’’  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı