Gündem Haberleri

  Türk TIR'ları Sarp'ta kuyruk oluşturdu

  A.A.
  24.01.2006 - 10:44 | Son Güncelleme:

  Gürcistan'ın, Türkiye sınırındaki Sarp gümrüğünden transit geçiş yapmak için bekletilen Türk TIR'larının uzun kuyruk oluşturduğu bildirildi.

  Türkiye'nin Batum Başkonsolosu Şevki Mütevellioğlu, Sarp sınır kapısındaki aksaklıkların Gürcü tarafının uygulamalarından kaynaklandığını kaydetti. Gürcistan gümrüğündeki aksaklıkların, sık aralıklarla personel değişimi, kötü hava koşulları, enerji kesintileri, kuş gribi nedeniyle alınan ek önlemlerden kaynaklandığını ve zaman zaman yığılmalar olduğunu ifade eden Mütevellioğlu, iki ülke makamlarının sorunları çözmek için işbirliği içinde çalıştığını söyledi.

  Mütevellioğlu, gümrükteki yığılmanın giderilebilmesi için iki ülkenin yetkili makamları arasında görüşmede bulunulduğunu ve çalışma saatlerinin uzatılacağını kaydetti. Sarp gümrüğünde bekleyen İlhan Nakliyat'ın sahibi Duran Başhekim de, AA muhabirine açıklamasında, tonaj farklılıklarından kaynaklanan sorunlarla karşılaştıklarını kaydetti.
  Gümrükte bekleyen araçların büyük çoğunluğunun Azerbaycan'a giden transit TIR'lar olduğunu ifade eden Başhekim, gümrük memurlarının keyfi uygulamaları ve transit yüklere getirilen sıkı kontrollerin de yığılmalara neden olduğunu söyledi.

  Başhekim, kötü hava koşulları nedeniyle zor durumda kaldıklarını, karşılaşılan sorunların bir an önce giderilmesini beklediklerini kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı