Gündem Haberleri

  "Türk televizyon ekibi Netanyahu'nun ofisine alınmadı"

  Yedioth Ahronot
  25.02.2011 - 14:32 | Son Güncelleme:

  Polonya Başbakanı’nın İsrail ziyaretinin haberini yapmak için Polonya medyası tarafından kiralanan bir Türk televizyon ekibinin Başbakan Benjamin Netanyahu’nun ofisine alınmadığı öne sürüldü.

  Dünya gündeminin nabzı Planet'te atıyor

   

  Yedioth Ahronot’un edindiği bilgiye göre Polonya’nın çok izlenen haber kanalı TVP ve bir başka kanal, dünya çapında hizmet veren tanınmış bir Türk televizyon yapım şirketinin elemanlarını kiraladı.

   

  İsrail-Polonya Ortak Bakanlar Kurulu toplantısını takip etmek için kiralanan ekip Başbakanlık ofisine tam vaktinde gitti.

   

  Polonyalı kanallar ekibin toplantıya alınmamasıyla ilgili hem ülkelerindeki İsrail Büyükelçiliği’ne hem de Başbakanlık’a başvuruda bulundu ancak sonuç alamadı. Televizyon ekibinin izin alamadığı, Polonyalıların da yayın için bir başka çözüm arayışına gittiği belirtildi.

   

  "TÜRK OLMALARIYLA İLGİSİ YOK"

  Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, “Gecikmeyle televizyon ekibinin Türk olması arasında hiç bağlantı yok” denirken olayın sorumluluğunun Türk şirketinde olduğu çünkü gerekli izinlerin alınmadığı ifade edildi.

  Açıklamada, “Başbakanlık’a alınacak televizyon kanallarıyla ilgili prosedür bellidir. Televizyon ekibi herhangi bir koordinasyon olmadan ve gerekli izinler alınmadan gelmiştir” denildi.

   

  Başbakanlık, “Dahası ekibin üzerinde Başbakanlık’a gelen her muhabirden istenen gazeteci olduklarını gösteren bir kimlik belgesi de yoktu. Başbakan daha önce Türk medyasıyla çalışmıştır, bundan sonra da çalışmaya devam edecektir” açıklamasını yaptı.

   

  Yedioth Ahronot'un internet sitesinde yayımlanan "Turkish TV crew snubbed by PM's Office" başlıklı haberden derlenmiştir.

   

  Planet'i Facebook'ta takip etmek için:
  http://www.facebook.com/#!/HurriyetPlanet

  Planet'i Twitter'da takip etmek için:  
  http://twitter.com/HurriyetPlanet
   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı