Gündem Haberleri

  Türk Telekom Ar-Ge merkezi kuruyor

  ANKA
  16.05.2008 - 12:38 | Son Güncelleme:

  Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, bilişim teknolojilerini ve aldıkları şirketlerin bir arada çalışmasını sağlayacak Ar-Ge merkezini 2009'un ilk çeyreğinde Ankara’da açacaklarını söyledi.

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinin belirleneceği “Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2008 Programı” tanıtımına yönelik düzenlenen basın toplantısına katılan Doany, programın ana sponsoru olduklarını söyledi. Doany, program sonunda üç yıl üst üste sıralamaya girmiş şirketler arasında en hızlı büyümeyi gösteren firmaya da “Türk Telekom Teknoloji Özel Ödülü” vereceklerini bildirdi.

  Doany konuşmasında, Ankara’da bilişim teknolojileri için Ar-Ge Merkezi kurmayı planladıklarını kaydederek, bu tesisin önümüzdeki yılın ilk çeyrek sonunda açmayı hedeflediklerini kaydetti. Merkezle, bilişim teknolojilerinin ve aldıkları şirketlerin bir birlerine yakın, bir arada çalışmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Doany, “Yakın çalışacak olan şirketler bir birlerine fayda sağlayacaktır. Burası, Türk Telekom için tek bir araştırma geliştirme merkezi olacak. Bütün üniversitelerle birlikte çalışacağız” derken, Ar-ge merkezinin yatırım miktarına ilişkin ise bilgi vermedi.

  DELOİTTE TEKNOLOJİ FAST50 TÜRKİYE 2008 PROGRAMI

  Deloitte Türkiye Stratejik Planlama Ortağı Sait Gözüm de, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2008 Programı’na ilişkin bilgi verdi. Gözüm, programa katılmak isteyen firmalar için başvuruların bugün başladığını belirterek, son başvuru tarihinin ise 20 Haziran olarak belirlendiğini kaydetti. Gözüm’ün verdiği bilgilere göre, programa, teknoloji, medya veya telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren, cironun oluşumunha ciddi katkı yapan bir yatent hakkına veya teknolojiye sahip olan, 2003 yılında en az 50 bin Euro, 2007’de ise en az 800 bin Euro net satış geliri gerçekleştiren, kesintisiz en az beş yıl süreyle faaliyet gösteren, şirket merkezi Türkiye sınırları içinde olan firmalar başvurabilecek.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı